Tegoroczny bal karnawałowy w grupie „Mądrych Sówek” był pełen wrażeń i wyzwań. Trudno było rozpoznać nasze „maluchy” w barwnych strojach. Sala przedszkolna ozdobiona kolorowymi balonami, serpentynami i girlandami, zachęcała wszystkich do zabawy. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Był apetyt na dobrą zabawę i taneczne szaleństwo, które zakończyło się pysznym poczęstunkiem.

Dnia 02 lutego dzieci z grupy „Radosne Słoneczka" wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Przedszkolaki obserwowały pracę Pani kucharki i oglądały wyposażenie pomieszczenia. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań Pani Edytki na temat przygotowywania posiłków. To ciekawe spotkanie wzbogaciło wiedzę przedszkolaków. Dzieci po wycieczce wykonały tematyczną pracę plastyczną, którą umieściliśmy w przedszkolnej gablocie.

Dzieci z grupy ,,Bajkowe Motyle” samodzielnie przygotowały „Eko – kanapki”.  Wielką radość sprawiło przedszkolakom układanie na kromkach chleba kolorowych kompozycji z ulubionych produktów – przede wszystkim z warzyw. Wszyscy ze smakiem  i wielkim  apetytem zjedli przygotowane przez siebie  piękne i kolorowe śniadanie.

„Tęczowe Nutki” dnia 2 lutego dostały kolejne zadanie od Małego Misia, z którym powoli odkrywają świat literatury, sztuki i kultury. Zadanie polegało na stworzeniu kalendarza ekologicznego, czyli takiego, który przypominać będzie o ważnych dla środowiska datach. I tak najmłodsi ustalili bardzo ważne daty. W lutym – Dzień Kota, w marcu – Światowy Dzień Lasu, a w maju – Dzień Niezapominajki. Duży kalendarz zdobi drzwi do sali „Tęczowych Nutek”, a jego mała wersja towarzyszyć będzie dzieciom w domach. Aby i tam pamiętały o ochronie środowiska.

W związku z udziałem w Konkursie organizowanym przez „Kulczyk Foundation” oraz program „Żółty Talerz”, który od lat towarzyszy naszm wychowankom, w dniu 27.01.2021 r. zorganizowaliśmy wspólne, kolorowe gotowanie. Niestety, ze względu na obostrzenia, nie mogliśmy w pełni wykorzystać potencjału i pomysłów naszych przedszkolaków. Jednak udało nam się stworzyć piękne i zarazem smaczne śniadanie. „Tęczowe Nutki” i „Radosne Słoneczka” wykonały „jadalne” myszki.