W ramach realizacji Programu „Kubusiowi przyjaciele natury”, dnia 27 stycznia w naszym przedszkolu został zorganizowany „Dzień Oszczędzania Energii”. Podczas zajęć, które odbyły się w grupie „Bajkowych Motyli” dzieci zapoznały się z wyglądem żarówek energooszczędnych, poznały sposoby wytwarzania energii oraz zasady postępowania z „elektrośmieciami”. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawie twórczej p.t.: „Jak wyglądałby świat bez energii elektrycznej”? To był bardzo ciekawy i interesujący dzień.

Dnia 27 stycznia dzieci z grupy „Mądre Sówki” samodzielnie przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Po wyszorowaniu rączek, przystąpiły do solidnej pracy. Wszystkie przedszkolaki z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, rzodkiewki i innych zdrowych składników.  Przygotowane śniadanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe.

W styczniu, w ramach działań pod hasłem: „Dokarmiamy ptaki zimą”, „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” poznały różnego rodzaju gotowe karmy oraz   przykłady, czym nie wolno ptaków dokarmiać. Przedszkolaki dowiedziały się również tego, jak dbać o karmniki. Takie działania uczą dzieci odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne oraz dają możliwość obserwacji przylatujących gości do „ptasiej stołówki”.