Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach informuje, że zebrania organizacyjne z Rodzicami odbędą się w następujących terminach:

  • oddział Wojcieszyce
    26 sierpnia 2026 r. (środa) godz. 17.00
  • oddział Różanki
    27 sierpnia 2026 r. (czwartek) godz. 17.00

Dnia 28 sierpnia 2026 r. (piątek) w godz. 9.00 – 12.00 zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z Rodzicami na tzw. „godziny otwarte”. Będzie możliwość obejrzenia miejsca nauki i zabawy oraz poznania nauczycieli pracujących w Przedszkolu. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach informuje, iż nasze Przedszkole dla dzieci z terenu Gminy Kłodawa pełni dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu (pracuje tylko oddział w Różankach). W lipcu oddział w Wojcieszycach i Różankach będzie nieczynny. W miesiącu lipcu pełni dyżur przedszkole w Kłodawie (tam należy składać wnioski). Poniżej znajdują się wszelkie informacje dotyczące terminów i organizacji opieki wakacyjnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż rodzice składający wniosek na dyżur wakacyjny, zobowiązani są dołączyć zaświadczenia o zatrudnieniu, klauzulę RODO oraz dokonać wpłaty za zgłoszone dni (numer konta zostanie podany rodzicom w informacji na wskazanego maila we wniosku). Nie będą rozpatrywane wnioski złożone drogą mailową.

Wniosek o przyjęcie na dyżur wakacyjny
Zasady zapisów na opiekę wakacyjną
Klauzula informacyjna

Kiedy temperatura na dworze rośnie, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wszyscy zaczynają myśleć o letnim wypoczynku. Aby każdy mógł zaplanować go „z głową”, w przedszkolu w Różankach odbyło się spotkanie, na którym przypomniano dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Pani Dyrektor Joanna Grymuza omówiła z przedszkolakami sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność oraz przekazała im kilka dobrych rad na nadchodzący wakacyjny czas. Dzieci słuchały uważnie i chętnie odpowiadały na pytania. Następnie każda grupa przedstawiła scenkę nt. wybranej sytuacji. Zrobiliśmy też przegląd wakacyjnych gadżetów dbających o nasze bezpieczeństwo, o których powinno pamiętać każde dziecko. Teraz już wszystkie przedszkolaki będą miały w głowie hasło: „Bezpieczeństwo ważna sprawa, wtedy spokojna jest każda zabawa”.

Opracowały:
(-) Karolina Kowalik
(-) Anna Głodek
(-) Elżbieta Banicka
(-) Marta Nowokuńska

Rodzice naszych Absolwentów z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach sprawili nam niezwykle miłą niespodziankę, przekazując na rzecz Przedszkola bramki do gry w piłkę nożną oraz kolorowe piłki. Dzięki tym prezentom dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, rozwijać swoje umiejętności sportowe oraz czerpać jeszcze więcej radości ze wspólnej zabawy. Z całego serca dziękujemy Państwu za ten piękny gest, życzliwość i wsparcie. Jesteśmy przekonani, że podarowany sprzęt będzie służył kolejnym pokoleniom przedszkolaków.

Opracowała:
(-) Agata Mizgier

To kolejny rok, gdy nasi podopieczni z oddziału przedszkolnego w Różankach żegnają Przedszkole i wyruszają w dalszą drogę edukacyjną. To wyjątkowy moment pełen wzruszeń, wspomnień oraz podsumowań wspólnie spędzonych lat. „Bajkowe Motyle” aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w uroczystości zakończenia roku przedszkolnego połączonej z pasowaniem na Obywatela Gminy Kłodawa. Dzieci z dumą zaprezentowały przygotowany program artystyczny, żegnając miejsce, które przez kilka lat było dla nich przestrzenią zabawy, nauki, odkrywania świata oraz nawiązywania pierwszych przyjaźni. Wielki aplauz publiczności zdobył układ taneczny zawierający elementy walca, twista i rock and rolla. Podczas występu przedszkolaki wykazały się odwagą, odpowiedzialnością, kulturą osobistą oraz umiejętnością współpracy w grupie. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Wójta Gminy Kłodawa Pan Andrzej Kwiatkowski, Pani Dyrektor Joanna Grymuza, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Różankach Marta Andrzejewska, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Bożena Adamczak, Przedstawicielki Prezydium Rady Rodziców: Pani Joanna Strach, Pani Magdalena Dostatnia-Bartkiewicz oraz Pani Dorota Wardziak, a także Rodzice naszych przedszkolaków, Nauczyciele i pozostali Pracownicy Przedszkola. Swoją obecnością podkreślili oni rangę wydarzenia i wspólnie towarzyszyli dzieciom w tym wyjątkowym dniu pełnym radości, wzruszeń i wspomnień. Nie zabrakło serdecznych życzeń, słów uznania i podziękowań skierowanych do dzieci, rodziców oraz pracowników Przedszkola. Uroczystość była ważnym i wzruszającym wydarzeniem, stanowiącym podsumowanie kilku lat spędzonych w przedszkolu oraz przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole. Wysoki poziom zaangażowania dzieci, ich radość, entuzjazm i satysfakcja z udziału w uroczystości przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej, podniosłej atmosfery tego dnia. Życzymy wszystkim naszym Absolwentom wielu sukcesów, wspaniałych przyjaźni, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz niegasnącej ciekawości świata. Niech czas spędzony w Przedszkolu pozostanie dla nich pięknym wspomnieniem, do którego będą wracać z uśmiechem przez długie lata.

Opracowała:
(-) Elżbieta Banicka

Dnia 15 czerwca 2026r. w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach odbyło się uroczyste pożegnanie sześciolatków, które po wakacjach rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody w szkole. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Joanna Grymuza, serdecznie witając wszystkich przybyłych Gości: Pana Andrzeja Kwiatkowskiego Zastępcę Wójta Gminy Kłodawa, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim Absolwentów. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wspólnie spędzone lata pełne radości, zabawy, nauki i niezapomnianych chwil, a Rodzicom za zaangażowanie oraz wsparcie działań podejmowanych na rzecz Przedszkola. Czas spędzony razem minął bardzo szybko, pozostawiając wiele pięknych wspomnień. Piękny i wzruszający występ był podsumowaniem lat spędzonych w Przedszkolu, a pasowanie na Honorowego Obywatela Gminy przez Zastępcę Wójta sprawiło, że dzieci poczuły się wyjątkowo. Nie zabrakło również pożegnania przez młodszych kolegów i koleżanki, którzy w serdeczny sposób życzyli powodzenia „starszakom”. Kolejna grupa młodych ludzi opuszcza mury naszego Przedszkola, rozpoczynając nową drogę pełną wyzwań i możliwości. Życzymy wszystkim Absolwentom wielu sukcesów, rozwijania pasji, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych, pełnych radości wakacji.

Opracowała:
(-) Agata Mizgier

W oddziale przedszkolnym w Różankach grupa „Mądre Sówki” i „Wesołe Misie” z wielkim zaangażowaniem przygotowały drobne upominki dla starszych kolegów i koleżanek kończących edukację przedszkolną. Dzieci wykonały kolorowe motyle z rolek po papierze oraz piękne zakładki do książek. Prace powstawały z ogromną starannością i radością, a każdy upominek był wyrazem sympatii oraz życzeń powodzenia na nowym etapie edukacyjnej przygody. Mamy nadzieję, że te własnoręcznie wykonane prezenty będą miłą pamiątką z przedszkolnych lat i przypomną naszym sześciolatkom o wspólnie spędzonych chwilach.

Opracowała:
(-) Marta Nowokuńska
(-) Anna Głodek
(-) Karolina Kowalik

Dzieci z grupy „Bajkowe Motyle” zakończyły realizację projektu edukacyjnego „Czuciaki z Krainy Emocji”. Przez wiele tygodni przedszkolaki poznawały świat emocji, uczyły się je rozpoznawać, nazywać oraz rozmawiać o swoich uczuciach i potrzebach. Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający aktywny udział w projekcie, a wszystkie dzieci zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami za bycie wspaniałymi towarzyszami „Czuciaków” i zaangażowanie w realizację zadań projektowych. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom zdobycia niezwykle cennej wiedzy o emocjach. „Motylki” wiedzą już, że każda emocja – zarówno radość, smutek, złość, strach czy wstręt – jest ważna i potrzebna. Dzieci przekonały się również, że rozmowa o uczuciach pomaga lepiej rozumieć siebie i innych, a empatia, życzliwość oraz wzajemne wsparcie są prawdziwą „supermocą”. Brawo, „Bajkowe Motyle”!

Opracowała:
(-) Elżbieta Banicka

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dla „Bajkowych Motyli” jest to znak, że już niedługo opuszczą przedszkolną salę, by po wakacjach zamienić ją na szkolną klasę. Dlatego koledzy z młodszych grup przygotowali dla nich niespodziankę. Zaskoczone starszaki weszły do sali najmłodszej grupy i zajęły honorowe miejsca. Kiedy pojęły, że to młodsi koledzy i koleżanki chcą im podziękować za chwile wspólnej zabawy oraz niejednokrotnie oferowaną im pomoc, a także życzyć im powodzenia w szkole – ogarnęło je autentyczne wzruszenie. Przy dźwiękach piosenki pt. „Dalszej drogi czas”, tegoroczni absolwenci przyjęli od „Mądrych Sówek” i „Wesołych Misiów” upominki – starannie wykonane przez nich papierowe motylki, przywołujące miłe wspomnienia z przedszkola oraz praktyczne zakładki do książek, które z pewnością przydadzą się przyszłym uczniom. Młodsi koledzy obiecali trzymać kciuki i wraz z Paniami zapewnili, że jeśli po „wyfrunięciu” do szkoły „Bajkowe Motyle” zatęsknią za przedszkolem, zawsze będą mogli ich odwiedzić.

Opracowały:
(-) Karolina Kowalik
(-) Anna Głodek
(-) Marta Nowokuńska
(-) Elżbieta Banicka
(-) Ewa Jurgowiak

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach wybrały się na pełną atrakcji wycieczkę do Ekologicznego Centrum Edukacyjnego w Dankowie. Był to dzień pełen radości, nowych doświadczeń i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas edukacyjnego spaceru po lesie dzieci miały okazję bliżej poznać otaczającą przyrodę, obserwować rośliny i zwierzęta oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat leśnego ekosystemu. A co najbardziej dla najmłodszych zaskakujące mieli okazję sprawdzić się w „leśnych przeszkodach”, które natura przygotowała dla „Słoneczek” i „Nutek”. Nie zabrakło również czasu na zabawę na placu zabaw, gdzie przedszkolaki mogły spożytkować swoją energię, rozwijać sprawność ruchową i wspólnie spędzać czas z rówieśnikami. Dużą atrakcją było także ognisko z pieczeniem kiełbasek, które smakowały wyjątkowo po aktywnie spędzonym czasie na świeżym powietrzu. Przez cały dzień dopisywały zarówno humory, jak i pogoda. Wspólna zabawa, mnóstwo śmiechu oraz niezapomniane chwile sprawiły, że wycieczka do Dankowa na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Opracowały:
(-) Marta Kaźmierczak
(-) Agata Mizgier
(-) Ewelina Świerkowska