Dnia 10.05.2021r. „Bajkowe Motyle” wykonały wspólną pracę plastyczną pt.: „Dmuchawce”. Do naszego artystycznego dzieła wykorzystaliśmy czarne  kartki papieru, białą farbę i rolki po papierze toaletowym. Powstały nam piękne „dmuchawcowe”  kule.

„Wesołe Misie” podczas wtorkowych zabaw i zajęć utrwalały wiedzę o owadach. Mówiliśmy o ich pożyteczności dla człowieka. Choć prym w tej kwestii wiodą pszczoły, to jednak wiemy już, że nie tylko one pełnią w przyrodzie ważną rolę. Może jedynie na temat komara trudno było powiedzieć jakieś dobre słowo. Stworzyliśmy genialną gąsienicę, znowu przekonując się, że praca zespołowa w naszej grupie jest na wysokim poziomie. Powstały piękne rysunki łąki pełnej owadów….a poszukiwanie ich było główną atrakcją dzisiejszego wyjścia na plac zabaw.

8 maja to w kalendarzu Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto, które zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji w naszym przedszkolu w Różankach odbyły się ciekawe i bardzo interesujące zajęcia pod tytułem „Przygoda z książką”.

Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” rozmawiając w minionym tygodniu o zwierzętach na wsi oraz o tym co nam one dają, przypomniały sobie z czego zrobić twarożek. Znając proces zmieniania mleka w twaróg, przedszkolaki podjęły się ulepszenia „zwykłego” serka na smakowy. Zakasaliśmy rękawy, umyliśmy porządnie ręce i wzięliśmy się do pracy.

W ramach realizacji Programu ,,Dobrze Jemy” dnia 07.05.2021 r. w grupie „Radosnych Słoneczek” odbyły się zajęcia promujące kształtowanie nawyków prawidłowego i świadomego żywienia. W tym dniu dzieci zajmowały się zagadnieniem sezonowości w kuchni, czyli warzywami i owocami charakterystycznymi dla określonych pór roku. Podczas zajęć dzieci poznały historię mrożonek oraz różne sposoby przechowywania żywności i ich zalety.