Dnia 25 września 2015 r. rozpoczęliśmy przygodę dbania o zęby z bohaterami Akademii Aquafresh. Nasze przedszkole już od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom angażującym nie tylko dzieci ale również rodziców, uda nam się wykształcić w dzieciach nawyk codziennego dbania o ząbki. Profilaktyka jest bowiem kluczem do sukcesu w walce z próchnicą, która w Polsce stanowi problem społeczny - 60% trzylatków i aż 85,4% sześciolatków cierpi na tę chorobę.

 „Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda”. Już w wieku przedszkolnym należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata i wzbudzać w nim odpowiedzialność za przyrodę. Dlatego też corocznie przedszkolaki z „Wesołej Gromady’ włączają się aktywnie do akcji „Sprzątania Świata". Dnia 22 września 2015 r. w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie i odpowiadały na zadane pytania.

 Dnia 22 września 2015 r. „Radosne Słoneczka” z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach przyszły do przedszkola wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Na zajęciach dzieci najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu. Po krótkim wstępie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Maluszki przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk.

 Dnia 8 września 2015 r. w Publicznym Przedszkolu w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Rano dzieci przywitała w holu wesoła muzyka oraz mnóstwo kolorowych balonów, które są symbolem tego święta. Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy zebrali się na placu przedszkolnym. Po krótkim wprowadzeniu przez Panią Dyr. Joannę Grymuzę i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania, przedszkolaki wszystkich grup odśpiewały piosenkę „Wesoły przedszkolak” oraz zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Uroczystość uświetnili goście w osobach: Pani Wójt Anny Mołodciak, Zastępcy Wójta Pana Andrzeja Kwiatkowskiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Jarosława Pikuły.