Dnia 25 września 2015 r. rozpoczęliśmy przygodę dbania o zęby z bohaterami Akademii Aquafresh. Nasze przedszkole już od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom angażującym nie tylko dzieci ale również rodziców, uda nam się wykształcić w dzieciach nawyk codziennego dbania o ząbki. Profilaktyka jest bowiem kluczem do sukcesu w walce z próchnicą, która w Polsce stanowi problem społeczny - 60% trzylatków i aż 85,4% sześciolatków cierpi na tę chorobę.

Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. W przyswojeniu treści programowych dzieciom towarzyszyć będą bohaterowie Akademii Aquafresh – Pastusie Lili, Bili i Milki i nie za bardzo lubiany Robaczek Próchniaczek. W ramach tej akcji we wszystkich grupach wiekowych będą prowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej. Szczególnie zwrócimy uwagę na to, jak dbać o zęby, dlaczego należy chodzić do lekarza dentysty i co należy jeść, by mieć zdrowe zęby.

 

 

 

GALERIA FOTO