„Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda”. Już w wieku przedszkolnym należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata i wzbudzać w nim odpowiedzialność za przyrodę. Dlatego też corocznie przedszkolaki z „Wesołej Gromady’ włączają się aktywnie do akcji „Sprzątania Świata". Dnia 22 września 2015 r. w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie i odpowiadały na zadane pytania. Jednak głównym celem tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki oraz worki na śmieci i z ogromnym zaangażowaniem porządkowały wyznaczone miejsca. Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne pozwalają maluchom stać się prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.