Dnia 22 września 2015 r. „Radosne Słoneczka” z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach przyszły do przedszkola wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Na zajęciach dzieci najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu. Po krótkim wstępie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Maluszki przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk. Bardzo sprawnie posługiwały się nożem i innymi przyrządami. Miseczki szybciutko napełniały się smacznymi, pachnącymi owocami. Po niezwykle interesującej pracy, nadszedł czas na degustację. Przedszkolaki z apetytem zjadały kolejne porcje pysznego deseru, wymieniając się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Przez naturalne, zdrowe i smaczne żywienie dzieci, budujemy świadomość zdrowego stylu życia.