POWIATOWY PARLAMENT PRZEDSZKOLAKA

POWIATOWY PARLAMENT PRZEDSZKOLAKA

 

Dnia 13 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wlkp. odbyło się pierwsze spotkanie Małych Parlamentarzystów. Przedstawicieli naszej Gminy Kłodawa oraz sześciu pozostałych gmin, wchodzących w skład powiatu gorzowskiego, zaprosiła do siebie Pani Starosta Małgorzata Domagała oraz Jej zastępca, Pani Danuta Szewczyk. Naszą gminę godnie reprezentowali: Alicja Ostrowska, Bruno Baran oraz Wiktor Kwiatkowski.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

 

W piątek, 10 listopada nasze przedszkole obchodziło rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy nosił tego dnia strój galowy oraz przypięty do piersi kotylion, przypominający o patriotycznym charakterze święta. Przedszkole przygotowało program artystyczny, którego część wykonały wszystkie dzieci, a część przedstawiciele każdej grupy. Na widowni zasiedli: pani wójt Anna Mołodciak oraz zastępca wójta pan Andrzej Kwiatkowski. Panie sołtys wsi Wojcieszyce i Różanki, Regina Korona oraz Agata Jackowska, pani Dorota Czerniawska z biblioteki w Różankach, pani dyrektor przedszkola Joanna Grymuza – które zainaugurowały obchody Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE MAŁYCH PARLAMENTARZYSTÓW

SPOTKANIE MAŁYCH PARLAMENTARZYSTÓW

 

Dnia 09.11.2017r. przedstawiciele naszej „Wesołej Gromady”: Alicja Ostrowska, Wiktor Kwiatkowski oraz Bruno Baran odwiedzili w Urzędzie Gminy panią wójt Annę Mołodciak oraz Jej zastępcę pana Andrzeja Kwiatkowskiego. Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak wraz z dyrektorem Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach Joanną Grymuzą wręczyły dzieciom zaproszenie na spotkanie Powiatowego Parlamentu Przedszkolaków. Pierwsze spotkanie małych parlamentarzystów odbędzie się 13 listopada w Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wlkp. Koordynatorem projektu jest Anna Stasiak – Sprawka. Trzymamy za nich mocno kciuki.

Czytaj więcej...

PODSTAWY RATOWANIA ŻYCIA NIE SĄ NAM OBCE

PODSTAWY RATOWANIA ŻYCIA NIE SĄ NAM OBCE

 

W dniu 08.11.2017 grupę „Radosnych Słoneczek” odwiedziła pani Dorota Gozdowska ratownik medyczny, a jednocześnie mama jednego z wychowanków przedszkola. Nasz gość przypomniał przedszkolakom, gdzie jest serce i do czego służy, a także co należy zrobić, jeśli serce przestanie pompować krew. Zajęcia teoretyczne natychmiast zmieniły się w praktyczne i każde dziecko na swoim misiu próbowało przeprowadzić reanimację – 30 uściśnięć i dwa wdechy.

Czytaj więcej...

ROBIMY KOKTAJL TRUSKAWKOWY

ROBIMY KOKTAJL TRUSKAWKOWY

 

„Tęczowe Nutki” w trakcie realizacji tematu tygodnia o urządzeniach elektrycznych wybrały się do przedszkolnej kuchni, aby zobaczyć, jakim sprzętem elektrycznym posługuje się w swojej pracy pani kucharka. Obejrzały dokładnie wszystkie urządzenia i wypożyczyły do swojej sali blender. Po rozmowie na temat „Co należy jeść, aby zdrowym być”, wspólnie ze swoimi paniami wykonały koktajl z truskawek, banana i pożywnej maślanki.

Czytaj więcej...