Dnia 15 maja 2019 r. nasz oddział w Różankach odwiedził nieoczekiwany i wyjątkowy gość. Historyk wojskowości, a zarazem aktor amatorski Mateusz Górski, który zaprezentował przedszkolakom prawdziwy strój rycerza. Zachwycone dzieci z zaciekawieniem słuchały o najważniejszych zasadach życia rycerskiego i o tym, jak wielkie znaczenie w życiu każdego rycerza mają wiara, odwaga, wierność danemu słowu, etyka walki i szlachetna postawa.

 

 

Nie na darmo Lubniewice zostały nazwane „Perłą Ziemi Lubuskiej”. Spokojne miasteczko otoczone jeziorami i piękną przyrodą podziwiały dzieci z grupy „Radosne Słoneczka”. Na wycieczkę wybrały się, aby odwiedzić konie w tutejszej stadnie - „Ranczo Frontczaka”. Po przyjeździe przedszkolaki z apetytem zjadły drugie śniadanie, przy czekającym już na nich ognisku. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla naszych najmłodszych był tramwaj konny.

 

 

Flaga, godło czy hymn to symbole narodowe, które przemawiają nawet do najmłodszych. Dlatego w ramach realizacji programu „Przedszkole Młodych Patriotów” dnia 10 maja w grupie „Wesołych Misiów” odbył się konkurs plastyczny pt. „Nasze symbole narodowe”. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci bardzo starannie, dlatego wszystkie zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i upominek. Udział w konkursie z pewnością przyczyni się do utrwalenia w dziecięcej pamięci tego, co wszystkich nas powinno łączyć – polskie symbole narodowe i piękno naszego kraju.

 

 

Dnia 10 maja odbył się XIII przegląd wokalno-muzyczny „O Kłodawskiego Słowika”. W konkursie brały udział dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Kłodawa. Mali wokaliści mieli przed sobą bardzo trudne zadanie – pokonać swój lęk przed publicznym występem, zaśpiewać jak najlepiej oraz zachwycić słuchających. Wszystkie dzieci okazały się odważne i pięknie zaśpiewały przygotowane piosenki.

 

 

W „Wesołej Gromadzie” mamy wielu utalentowanych przedszkolaków. Dlatego przy okazji realizacji rocznego programu „Przedszkola Promującego Zdrowie”, zorganizowano w obu oddziałach konkurs recytatorski pt. „Moje hobby”. Dzieci stanęły na wysokości zadania. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy, przygotowali stroje i wraz z najmłodszymi pisali wiersze, które zostały zaprezentowane. Jak zwykle poziom występów był bardzo wysoki, a wachlarz zainteresowań naszych podopiecznych niezwykle szeroki.