PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

W ramach realizacji Programu „Zdrowie na talerzu” dzieci z grupy „Mądre Sówki” uczestniczyły w zajęciach, na których założyły mini hodowlę ziół i warzyw. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, doniczki, podstawki, łopatki), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin oraz wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania.

Dnia 16 marca „Radosne Słoneczka”, w ramach realizacji programu „Czysciochowe Przedszkole” dowiedziały się, jak bardzo ważne jest dla naszych zębów to co jemy. Wspólnie z wychowawcą, panią Agatą, przygotowały plakat, w którym podzieliły produkty na zdrowe dla zębów i szkodliwe. Na zakończenie zajęć dzielnie odpowiadały na pytania w Quizie Królika Higienka.

Na to nurtujące pytanie dnia 12.03.2021 r. odpowiadały dzieci z grupy „Radosne Słoneczka”. Zajęcia zaczęliśmy od rozmowy na temat wspólnego gotowania. Dowiedzieliśmy się, które przedszkolaki zaczęły już swoją przygodę w kuchni i gotują wspólnie z rodzicami, jak również tego, że kuchenne zabawy pomagają rozwijać zdolności manualne, wspierają cierpliwość, dokładność, rozwijają kreatywność.

Pierwsze śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To co zjemy rano ma ogromny wpływ na to, ile siły będziemy mieli przez cały dzień i jak będzie pracował nasz organizm. W ramach realizacji Programu „Dobrze jemy”, dnia 25 lutego ,,Radosne Słoneczka” wykonały zdrowe śniadanie.

Dnia 02 lutego dzieci z grupy „Radosne Słoneczka" wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Przedszkolaki obserwowały pracę Pani kucharki i oglądały wyposażenie pomieszczenia. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań Pani Edytki na temat przygotowywania posiłków. To ciekawe spotkanie wzbogaciło wiedzę przedszkolaków. Dzieci po wycieczce wykonały tematyczną pracę plastyczną, którą umieściliśmy w przedszkolnej gablocie.

Dzieci z grupy ,,Bajkowe Motyle” samodzielnie przygotowały „Eko – kanapki”.  Wielką radość sprawiło przedszkolakom układanie na kromkach chleba kolorowych kompozycji z ulubionych produktów – przede wszystkim z warzyw. Wszyscy ze smakiem  i wielkim  apetytem zjedli przygotowane przez siebie  piękne i kolorowe śniadanie.

W związku z udziałem w Konkursie organizowanym przez „Kulczyk Foundation” oraz program „Żółty Talerz”, który od lat towarzyszy naszm wychowankom, w dniu 27.01.2021 r. zorganizowaliśmy wspólne, kolorowe gotowanie. Niestety, ze względu na obostrzenia, nie mogliśmy w pełni wykorzystać potencjału i pomysłów naszych przedszkolaków. Jednak udało nam się stworzyć piękne i zarazem smaczne śniadanie. „Tęczowe Nutki” i „Radosne Słoneczka” wykonały „jadalne” myszki.

W ramach realizacji Programu „Kubusiowi przyjaciele natury”, dnia 27 stycznia w naszym przedszkolu został zorganizowany „Dzień Oszczędzania Energii”. Podczas zajęć, które odbyły się w grupie „Bajkowych Motyli” dzieci zapoznały się z wyglądem żarówek energooszczędnych, poznały sposoby wytwarzania energii oraz zasady postępowania z „elektrośmieciami”. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawie twórczej p.t.: „Jak wyglądałby świat bez energii elektrycznej”? To był bardzo ciekawy i interesujący dzień.