PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

Podczas jednych z grudniowych  zajęć dzieci zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się, że zima to trudny dla nich czas, dlatego należy im pomagać. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Spotkanie w karmniku” Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmników.

Nauka języka angielskiego przekazywana w formie zabawy to idealny sposób podawania wiedzy najmłodszym słuchaczom. Świąteczny okres jest najlepszym czasem na zabawę i naukę jednocześnie, dlatego na ostatnich zajęciach z języka angielskiego przedszkolaki śpiewały, tańczyły i wykonywały pracę plastyczną.

Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w Różankach wraz ze swoimi Rodzicami włączyły się bardzo aktywnie do udziału w akcji „Razem na Święta”. Celem powziętej przez nas inicjatywy, zainspirowanej przez MEN, było otwarcie naszych serc na inne osoby i możliwość przekazania im świątecznych upominków. Wszystko po to, aby osoby samotne, przebywające poza swoim domem rodzinnym, poczuły z nami więź świąteczną.

W ostatnim tygodniu, w ramach realizacji Programu „Czyściochowe Przedszkole”, dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” dowiedziały się kilku ciekawych rzeczy na temat skóry, m. in. tego, że u dziecka ma ona powierzchnię metra kwadratowego oraz waży około kilograma. Nauczyciel przypomniał przedszkolakom, że skórę należy chronić przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi – latem przed słońcem, a zimą przed mrozem i wiatrem, w czym pomagają kremy ochronne oraz odpowiednie ubranie.

Okres przedświąteczny to dla większości z nas czas radosnych przygotowań – stroimy domy i cieszymy się, że Święta Bożego Narodzenia są tuż – tuż. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się z nadchodzących Świąt w równym stopniu. Radosna krzątanina i przygotowania nie są udziałem tych najciężej chorych, którym pozostaje rola obserwatorów. Dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” wiedzą o tym, że potrzebującym należy pomagać, dlatego wykonały z pomocą pani świąteczny wieniec.

„Radosne Słoneczka” brały udział w kolejnych zajęciach z Programu edukacyjnego „Dobrze jemy”. Dzieci poznały rolę poszczególnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem smaku i zapachu oraz dowiedziały się, jaką rolę w kuchni pełnią przyprawy i zioła. Nauczyciel przygotował dla dzieci zagadki w postaci degustacji wody o czterech smakach: słodkim, kwaśnym, gorzkim i słonym.

Dnia 9 grudnia w sali „Mądrych Sówek,” w ramach realizacji programu „Zdrowie na talerzu”, królowała czekolada. Dzieci zapoznały się z historią powstania czekolady, dowiedziały się, w jaki sposób się ją wykonuje i w jakich produktach możemy ją odnaleźć. Na zajęciach była więc degustacja czekolady, zabawa dydaktyczna „Czekoladowe informacje” oraz liczenie kostek czekolady.

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. W bieżącym roku szkolnym z programu korzysta ponad 15 000 dzieci z niemal 350 placówek edukacyjnych w całym kraju. Program realizowany jest również w naszej placówce. Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r.