Najmłodsze przedszkolaki z Wojcieszyc poznały w tym tygodniu zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci rozpoczęły swoje zajęcia od poznania różnego rodzaju pojazdów oraz znaków drogowych. Dowiedziały się, jak należy postępować zbliżając się do przejścia dla pieszych i na co zwracać szczególną uwagę. Aby sprawdzić wiedzę poznaną na zajęciach, „Radosne Słoneczka” wspólnie z wychowawcą wybrały się na najbliższe skrzyżowanie. Dzieci spisały się też znakomicie podczas pracy plastycznej, w której zadaniem było prawidłowo pomalować sygnalizator świetlny.

 

 

„Tęczowe Nutki” wraz z początkiem tygodnia odkrywały tajemnice bezpieczeństwa – tego w przedszkolu oraz na drodze. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym są znaki drogowe, jak wyglądają i jakie mogą mieć kolory, ale dla pełnego poznania ich znaczenia, trzeba było przybrać postawę detektywów i zbadać znaki drogowe w terenie. Ubrani w kamizelki odblaskowe, które na co dzień towarzyszą nam w spacerach i wycieczkach, wyruszyliśmy w drogę.

 

 

Jak co roku w naszym przedszkolu, we wrześniu, omawiamy temat bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne dla najmłodszych jak i dla starszych, ponieważ znajomość tych zasad pozwala nam unikać niebezpieczeństw. Dzielnicowa Gminy Kłodawa Barbara Pawlak oraz dzielnicowa Gminy Bogdaniec Ewa Szymczak odwiedziły oddział przedszkolny w Wojcieszycach, aby sprawdzić wiedzę naszych najmłodszych.

 

 

17 września 2019 r. również we wszystkich grupach przedszkolnych oddziału w Różankach odbyło się spotkanie z policjantkami. Panie dzielnicowe z Kłodawy i Bogdańca przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz sposoby właściwego poruszania się po drodze. Wyjaśniły, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi oraz jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, a goście kolorową laurkę z podziękowaniem za wizytę.

 

 

Początek roku szkolnego jest zawsze właściwym czasem do tego, aby utrwalić z dziećmi znajomość zasad ruchu drogowego. 16 września przedszkolaki z Różanek wybrały się więc na spacer, by sprawnie i bezpiecznie skorzystać z przejść dla pieszych. Wyjście na pobliskie skrzyżowania pokazały nam wszystkim, że jesteśmy dobrze widoczni i bezpieczni dzięki kamizelkom odblaskowym. Sprawdziliśmy w sposób praktyczny, że znamy zasady przejścia przez ulicę i właściwie korzystamy z dróg w pobliżu przedszkola.