Jakiś czas temu w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach mieliśmy okazję gościć pana Łukasza Króla, tatę naszego wychowanka Wiktorka, który wraz ze swoim kolegą operatorem kamery pracującym w telewizji umożliwił naszym przedszkolakom występ przed kamerą. Operator kamery nagrał najmłodszych podczas zabaw i śpiewania hymnu „Wesołej Gromady”. Dzieci okazały się prawdziwymi aktorami i podczas wspaniałej zabawy udało nam się nagrać film, który w najbliższym czasie będzie miał swoją premierę na naszej stronie internetowej. Czekamy, bo warto!

 

 

Dzień 11 listopada niezmiennie od ponad 100 lat jest dniem ważnym dla każdego Polaka – dużego i małego. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach również, jako patrioci, dnia 8 listopada uczcili kolejne urodziny swojej niepodległej Ojczyzny. Pięknie ubrane, z kotylionami z białym orłem na piersi i z największą powagą godną prawdziwych patriotów, odśpiewały hymn narodowy.

 

 

Dni przed wielkim świętem Polski są czasem przypominania sobie, jakie są jej symbole, co oznaczają i jakie jest ich znaczenie. Dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach hymn, godło i flaga są bardzo ważne. Dzieci wiedzą, jak oddawać im cześć oraz jak wyglądają. Podczas zajęć i w pracach plastycznych przedszkolaki utrwalały kolory flagi, wygląd i detale godła oraz z dumą śpiewały hymn narodowy. Wszystkie te działania były przygotowaniem do 101 „urodzin” Polski – Święta 11 listopada.

 

 

W naszym oddziale w Różankach już 7.11.2019 r. uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych w galowych strojach i pięknych kotylionach wspólnie obchodziły to ważne Święto. Przygotowaliśmy uroczystość, podczas której przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtując pozytywne postawy, godne naśladowania.

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek również przedszkolaki z Różanek wzięły udział w bajkowym spotkaniu. Podczas zabawy opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, brały udział w zadaniach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.