Od najmłodszych lat dzieci uczą się przyjaźni. Dlatego 24 listopada dzieci z grupy „Mądre Sówki”, przechodząc przez kolorowe drzwi z serduszkiem, znalazły się w „Krainie Przyjaźni”, w której nikt się ze sobą nie kłóci, wszyscy bardzo się lubią i są dla siebie mili.

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. W bieżącym roku szkolnym z programu korzysta ponad 15 000 dzieci z niemal 350 placówek edukacyjnych w całym kraju. Program realizowany jest również w naszej placówce. Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r.

Świat dinozaurów dla wszystkich dzieci jest niezwykle ciekawy. Przedszkolaki z grupy „Radosne Słoneczka” dnia 24 listopada właśnie o tym świecie rozmawiały. Z ogromną uwagą słuchały ciekawostek o tych gadach. Poznać mogły różnego rodzaju dinozaury, a także ich trudne nazwy.  Wysłuchały wiersza, rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadań. To czym się odżywiały i w jakich warunkach żyły zrobiło na najmłodszych duże wrażenie. Wykonaliśmy także pracę plastyczną związaną z omawianym tematem.

„Przyjaciele są jak ciche anioły,
które podnoszą nas,
kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Bądź zawsze takim przyjacielem.”

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka i obchodzone corocznie 20 listopada. „Wesołe Misie”, rozpoczynając ten dzień, musiały przejść przez „bramę przyjaźni”, własnoręcznie ozdobioną serduszkami.