Za oknem wciąż zima, więc „Wesołe Misie” postanowiły się jej bliżej przyjrzeć w przedszkolnym laboratorium. Podczas zajęć dowiedziały się, dlaczego lód nie lubi soli i czemu nie tonie. Poznały różne stany skupienia i różnice gęstości cieczy (na przykładzie wody, oliwy i lodu). Przedszkolaki nauczyły się też robić sztuczny śnieg - z pianki do golenia i mąki ziemniaczanej. Na wypadek gdyby latem zatęskniły za lepieniem bałwana.

Czy matematyka musi być trudna i nudna? Absolutnie nie! Królową nauk można poznawać w wielu życiowych sytuacjach - również podczas zabawy. Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z grupy ,,Radosne Słoneczka”.  Dzieci podczas zabaw doskonaliły swoje umiejętności liczenia i klasyfikowania. W trakcie zajęć wykonały również efektowne doświadczenie wymagające od nich wiele cierpliwości, a które zobrazowało proces krystalizacji soli. Pozytywnych emocji nie było końca.

W czwartek dzieci z grupy ,,Bajkowe Motyle” świętowały dzień Kota. Celem obchodów tego wydarzenia było podkreślenie znaczenia miłego, puszystego zwierzątka w życiu człowieka. Przedszkolaki wesoło bawiły się podczas zadań ruchowych i wykonały przepiękne prace plastyczne.

W tematyce tygodniowej dotyczącej pojęć matematycznych, nie mogło zabraknąć tak ciekawego zagadnienia, jakim jest ważenie. Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” na zajęciach odkrywały, jakie są rodzaje wag, oraz co i w jaki sposób można nimi zważyć? Odpowiedzi na te pytania przedszkolaki odnalazły podczas zabaw praktycznych, w czasie których obejrzały dawną wagę do zboża, wagę sklepową, kuchenną i łazienkową.

Jaką nazwę nosi obecny miesiąc, jaki będzie następny, jaki dziś jest dzień tygodnia? Przy takich pojęciach bawiły się ,,Bajkowe Motyle”. Działo się to w trakcie przygotowania „Kalendarza”. Każde dziecko  miało zilustrować wylosowany miesiąc, a tym samym utrwalić wprowadzane nazwy. Ciekawym też było - na podstawie wykonanych rysunków, dopasować nazwę do obrazka i wykonać kalendarz grupowy.