W piątek nasze „Kochane Urwisy” obchodziły swoje własne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W oddziale w Wojcieszycach od rana było bardzo kolorowo – dzięki wesołym strojom przedszkolaków i dekoracjom. Święto jest tak wyjątkowe, że panie również zapragnęły wcielić się w role przedszkolaków.  Dzień był pełen atrakcji, a wśród nich znalazły się  zabawy z ciekawymi akcesoriami i konkursy z nagrodami.

„Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały” - takim okrzykiem rozpoczęliśmy w oddziale w Różankach  obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Od rana w naszej „Wesołej Gromadzie” rozbrzmiewała wesoła muzyka, a panie wychowawczynie witały każdego przedszkolaka, wręczając mu kolorową opaskę i balonik. Każde dziecko, aby mieć dobry humor i chęć do zabawy, posypane zostało magicznym pyłem.  

Dnia 18 września „Wesoła Gromada” świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci są naszym największym Skarbem, dlatego wszyscy bardzo się starali, żeby ten dzień był wyjątkowy. Najważniejsze Osoby z naszej gminy przygotowały dla przedszkolaków wspaniałe niespodzianki. Pani Wójt Anna Mołodciak przekazała nam kosze owoców na drugie śniadanko w dniu tak świątecznym, jakim jest Dzień Przedszkolaka.

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z Wojcieszyc miały nie lada niespodziankę: przed południem na teren przedszkola wjechał radiowóz i wysiedli z niego przedstawiciele prawa: młodszy aspirant Bartosz Niciejewski – tata Igora z grupy „maluszków” oraz aspirant Łukasz Łastowski. Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i rozdali wspaniałe upominki. Przedszkolaki mogły przymierzyć policyjne kamizelki, a także usiąść za kierownicą radiowozu.

W ostatnim czasie pogoda nas rozpieszcza. Pod koniec lata możemy wygrzewać się na słoneczku. Stąd też nasze „Radosne Słoneczka” wybrały się na spacer ulicami Wojcieszyc, aby móc obserwować przyrodę. Dzieci błyskawicznie poradziły sobie w szatni ze zmianą bucików i wyszły z przedszkola dobrane w pary. Podczas spaceru dostrzegliśmy krzak dzikiej róży, owocującą jabłoń i gruszę. W tak piękny dzień przyjemnie jest spacerować.