Dnia 16 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wojcieszycach odbyło się uroczyste „Spotkanie Świąteczne”, zorganizowane przez Publiczne Przedszkole w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach. Rozpoczęło je grono pedagogiczne wspólnym odśpiewaniem pastorałki „Jest taki dzień...”. Następnie pani dyrektor Joanna Grymuza powitała przybyłych gości. Życzenia wszystkim zgromadzonym złożyli także zastępca wójta pan Andrzej Kwiatkowski oraz przewodniczący Rady Gminy pan Jan Kubera.

 Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku kalendarzowego. Dla wielu jest to czas wspólnego przebywania, kolędowania i składania życzeń najbliższym. Dnia 14 grudnia 2015 r. przedszkolaki z „Wesołej Gromady”, udały się z wizytą do Urzędu Gminy w Kłodawie. Celem wyprawy było złożenie życzeń świątecznych oraz podarowanie „SERDUSZEK DOBROCI”, Pani Annie Mołodciak Gospodarzowi Gminy Kłodawa oraz Pracownikom Urzędu Gminy Pani Agnieszce Chudziak i Bożenie Popowskiej. Wszystkich przedszkolaków reprezentowali: Laura, Hania, Szymon i Grześ. W dalszej części dnia życzenia otrzymał także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Jarosław Pikuła.

 Dzieci z „Wesołej Gromady” zatęskniły za swoim przyjacielem Żółwiem Franklinem, dlatego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiły zaprosić go do siebie. Wraz z nim 14.12.2015 r. przybyła także zaprzyjaźniona z naszymi przedszkolakami, aktorka gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy, Pani Bożena Pomykała Kukorowska. Pani Bożena nie tylko, jak zawsze w wyjątkowy sposób zaprezentowała dzieciom treść opowiadania, ale także dużo z nimi rozmawiała o atmosferze świątecznej, o tym, jak ona sama będąc dzieckiem przeżywała ten czas. Na koniec spotkania dzieci w podziękowaniu za wizytę zaśpiewały pastorałki i wręczyły świąteczny upominek.

 Choć za oknem brak śniegu i zima jeszcze nie przybyła, w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach zabieliło się od śnieżynek i bałwanków. Dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały dekoracje, którymi ustroiły sale i inne pomieszczenia przedszkolne. Działania takie mają na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych, rozwój wyobraźni i uwrażliwianie na piękno pór roku.