Dnia 4 lutego w grupie „Wesołych Misiów” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. „Kolorowy zawrót głowy”. Na powitanie każdy przedszkolak zaprezentował wymyślony przez siebie „Wesoły taniec” z balonikiem. Następnie dzieci segregowały balowe trójkątne czapeczki. Zabawa czapeczkami pokazała, że „Wesołe Misie” nie tylko świetnie znają kolory, ale również potrafią policzyć i porównać ilość czapeczek oraz łączyć je w pary. Podczas kolejnej części zajęć maluchy kolorowały i wycinały „czapkę myszkę”. W to zadanie aktywnie włączyli się Rodzice. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą w „Pajacyka”. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

 Przedszkolaki z obu oddziałów „Wesołej Gromady”, w ramach realizacji programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” podjęły się kolejnego wyzwania – same przygotowały sobie kanapki na śniadanie. Już najmłodsze dzieci wiedzą, że zdrowa dieta jest bardzo ważna, bo dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Zaczynając dzień od solidnej dawki zdrowej energii dajemy naszemu ciału sygnał, by zaczął działać na pełnych obrotach. Aż miło było patrzeć, jak dotąd niechętne do jedzenia warzyw przedszkolaki, w artystyczny sposób ozdabiały kromki chleba. Nie tylko wędliną czy serem, ale właśnie świeżymi warzywami. Kanapki zrobione samodzielnie przez dzieci były pyszne, zdrowe i kolorowe.

 Nasze przedszkole, kolejny rok aktywnie włączyło się do ogólnopolskiego programu profilaktycznego Akademia Aquafresh. W miesiącu styczniu rozmawialiśmy o tym, skąd się biorą zęby. Poznaliśmy nowego bohatera Pastusiowej Krainy – Zębusia, który wyjaśnił nam co to są dziąsła, zęby mleczne i zęby stałe. Mieliśmy okazję wystąpić w przedszkolnym teatrzyku i pobawić się z Pastusiami, zrobić pastelinową szczękę z zębami i policzyć „nakrętkowe” zęby w papierowych ustach. Każdy przedszkolak zabrał do domu broszurkę dla rodzica z notatką na temat konieczności dbania o zęby oraz kolorowankę dla siebie.

Dobry nastrój, śmieszne minki - to zasługa witaminki!

Jesień i zima to pory roku sprzyjające niestety bakteriom i wirusom. Nasze przedszkole stanęło temu naprzeciw, angażując się w realizację cyklu zajęć ogólnopolskiego programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka, która wraz z Janem Brzechwą zaprosiła nas w bajkową podróż do krainy zdrowia. Zgodnie z tą ideą cały czas poruszaliśmy się wokół tematyki zdrowia. Głęboko wierzymy bowiem, że zdrowy Przedszkolak, to szczęśliwy Przedszkolak! „Pomidor”, „Samochwała”, czy „Na straganie” – któż z nas nie pamięta z dzieciństwa tych wierszy? Bez wątpienia Jan Brzechwa to jeden z największych polskich pisarzy dla dzieci.