Dzieci uwielbiają zabawy, bo zabawa to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale również kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. W środę 2 marca 2016 r. spędziliśmy radosne dwie godziny w sali zabaw Yabadabadoo, mieszczącej się w Galerii Manhattan w Gorzowie Wlkp. W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

 "Kodeks drogowy przyniósł mi tata.
Tyle w nim znaków, że koniec świata!
Tu znak drogowy, tam znak drogowy
chyba dostanę zawrotu głowy"

 

 

 „Hej, Pani Książko, proszę jej mości,
Użycz mi swojej mądrości!
Bo mówią rodzice i nauczyciele,
Że z Tobą można wiele...”


 Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach dnia 23 lutego bieżącego roku, brały udział w kreatywnym spektaklu pod tytułem „Baju Baju mój Naj – Naju” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Przedstawienie oparte było na skojarzeniach, grze barw i dźwięków, dzięki czemu nawet najmłodszy widz mógł za pomocą wzroku, słuchu i dotyku poznawać rzeczywistość w jej pięknej, artystycznej odsłonie. Dzieci z naszego przedszkola w sposób czynny brały udział w spektaklu, a na ich twarzach gościł nieustanny uśmiech. Mamy głębokie przekonanie, że każde dobre i twórcze przeżycie pozostaje w człowieku na zawsze, staje się punktem zaczepienia i oparcia w przyszłości.