Dyżurny ma obowiązków wiele
podczas obiadu, podczas śniadania.
Rozdaje sztućce, kubki, talerze,
to są naprawdę trudne zadania.

„Mądre Sówki” bardzo lubią pomagać, dlatego wprowadziliśmy w naszej grupie funkcję „dyżurnego kelnera”, który pomaga przy śniadaniu i obiedzie.

W ramach realizacji Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”  w grupie „Bajkowych Motyli” zorganizowano Dzień Zdrowej Energii. Dzieci dowiedziały się, jak ważne dla naszego zdrowia jest częste spożywanie owoców, warzyw i picie soków. Uczestnicząc w różnych zabawach, przypomniały sobie nazwy i wygląd niektórych warzyw i owoców. Na zakończenie  zajęć wszystkie  przedszkolaki samodzielnie ułożyły dzienny jadłospis.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach  polegającą na bliskim kontakcie dzieci z osobą u której stwierdzono wynik dodatni badania w kierunku wykrycia koronawirusa SASR-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. obejmuje dzieci GRUPA 3-4 LATKÓW ,,RADOSNE SŁONECZKA’’ i dzieci GRUPA 5-6 LATKÓW „TĘCZOWE NUTKI” obowiązkową kwarantanną, która potrwa do 15 listopada 2020 r. W związku z powyższym oddział przedszkolny w Wojcieszycach będzie czynny od dnia 16 listopada 2020 r.- poniedziałek (12 i 13 listopada nieczynny). Rodzice o zaistniałej sytuacji zostali powiadomieni indywidualnie dnia 10 listopada 2020 r.  Oddział przedszkolny w Różankach pracuje normalnie.

Pismo dla rodziców

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku oświatowym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln dzieci z ponad 11 tys. szkół i przedszkoli. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze, wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty, świętowali ważne wydarzenia historyczne.

Z okazji Święta Niepodległości, przedszkolaki z Wojcieszyc wykonały jeden z symboli narodowych – flagę Polski. Dzieci starannie zakolorowały dolną część kartki czerwoną kredką, a następnie zrobiły to samo na odwrocie, zwracając uwagę, by obie strony flagi były kompatybilne.