Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka i obchodzone corocznie 20 listopada. „Wesołe Misie”, rozpoczynając ten dzień, musiały przejść przez „bramę przyjaźni”, własnoręcznie ozdobioną serduszkami.

Tematyka zajęć w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach dnia 20 listopada dotyczyła praw dziecka. Ten dzień jest świętem upamiętniającym uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku, a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie, jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym.

Dnia 19 listopada dzieci z grupy „Mądre Sówki” w ramach realizacji Programu „Zdrowie na talerzu” obchodziły Święto Orzecha. Przedszkolaki poznały nie tylko walory zdrowotne orzechów, ale także ich różne rodzaje – orzechy włoskie, laskowe, pistacje i migdały. Orzechy stały się tematem wiodącym działań matematycznych, zajęć plastycznych, techniczno-konstrukcyjnych oraz kulinarnych. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w „orzechowym” dniu zachęci najmłodszych do chrupania tego zdrowego przysmaku.

Przedszkole to nie tylko miejsce na naukę, ale również na zabawę, która pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Usprawnia małą motorykę, logiczne myślenie, kreatywność, a także stwarza warunki do współpracy z rówieśnikami. Dzięki niej tworzą się pierwsze przyjaźnie. Przedszkolaki z grupy „Wesołe Misie” bardzo lubią tę formę aktywności.

Dnia 18 listopada dzieci z grupy „Wesołych Misiów” odbyły kolejną podróż do Krainy Kreatywności. Dzięki wizytówkom o różnych kształtach figur geometrycznych, mogły się wybrać do Figurolandii,  w której mieszkańcy oraz wszystko to, co się tam znajduje, ma kształt znanych nam figur. Dzieci rozpoznawały, nazywały, segregowały i przeliczały koła, kwadraty, trójkąty i prostokąty. Najbardziej podobała się przedszkolakom zabawa tangramami, dzięki którym rozwijały logiczne myślenie i układały ciekawe kompozycje.