„W bibliotece z książek na półkach trąbią słonie, kuka kukułka,

kwitnie paproć, krzyczą Indianie, szumią żagle na oceanie.

W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz:

starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.”

W ramach realizacji Programu edukacyjnego „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz z okazji obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Szkolnych”, „Tęczowe Nutki” i „Bajkowe Motyle” w dniu 21 października 2015 r. odwiedziły szkolną bibliotekę w Zespole Szkół w Różankach. To właśnie tam można wypożyczyć wiele ciekawych książek.

 Takie właśnie hasło jest mottem naszego udziału w ogólnopolskim projekcie Akademii Aquafresh oraz jesiennej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, w których aktywnie uczestniczą nasze przedszkolaki. Wszystkie dzieci wiedzą, jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy dość. Dlatego13 oraz 20 października 2015 r. odwiedziła nas stomatolog Pani Katarzyna Nowicka oraz jej asystentka Pani Ewelina Bujanowska, pracujące w gabinecie w Różankach. Gościły u nas, aby poszerzyć i usystematyzować naszą wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale..... w jeden wybrany dzień w tygodniu, a potem ząbki należy porządnie wyszorować.

 Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę szczególnie oddziałuje literatura piękna. Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w przyswajaniu pewnych treści programowych. W miesiącu wrześniu, w ramach cyklu „Poniedziałkowych spotkań z literaturą dziecięcą”, wychowawcy naszego przedszkola zapoznali dzieci z twórczością Jana Brzechwy. Wiersze tego autora to klasyka literatury dziecięcej. Jego dorobek w poezji dziecięcej jest ogromny. Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

 Dnia 15 października 2015 r. w Publicznym Przedszkolu w Wojcieszycach i Różankach odbyło się z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości, uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Zarówno dzieci, rodzice, jak i pracownicy przedszkola bardzo przeżywali ten szczególny dzień. Był to debiut przedszkolaków z najmłodszych grup. Dzieci podeszły do tego wydarzenia z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy oraz tańców i cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Uporały się z tym „ciężarem” doskonale, czego efekt wszyscy mogliśmy podziwiać. Po występie nastąpiła wyjątkowa chwila ślubowania.