Takie właśnie hasło jest mottem naszego udziału w ogólnopolskim projekcie Akademii Aquafresh oraz jesiennej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, w których aktywnie uczestniczą nasze przedszkolaki. Wszystkie dzieci wiedzą, jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy dość. Dlatego13 oraz 20 października 2015 r. odwiedziła nas stomatolog Pani Katarzyna Nowicka oraz jej asystentka Pani Ewelina Bujanowska, pracujące w gabinecie w Różankach. Gościły u nas, aby poszerzyć i usystematyzować naszą wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale..... w jeden wybrany dzień w tygodniu, a potem ząbki należy porządnie wyszorować. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach panie pokazały z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniły przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do szczotkowania zębów i wizyt w gabinecie. Nasi goście opowiedzieli również w jaki sposób specjalnymi narzędziami stomatolog oczyszcza ząbki dzieci. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy paniom za miłą wizytę i wręczyliśmy laurki. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać gabinet stomatologiczny.

 

 

GALERIA FOTO