Każdy dzień w przedszkolu to dla naszych najmłodszych podopiecznych prawdziwie intensywna przygoda. Od samego rana sale wypełnia głośny śmiech, radosne zabawy, eksperymenty oraz fascynujące odkrycia. „Maluchy” z ogromnym zaangażowaniem poznają otaczający je świat. Tak wielka liczba wrażeń sprawia, że dzieci potrzebują momentu na zregenerowanie swoich sił. Na ratunek przychodzi pora poobiedniego odpoczynku. Kiedy na dywanie pojawiają się leżaczki, rolety zostają zasłonięte i zaczyna płynąć kojąca, spokojna muzyka, to sygnał, że czas na zasłużony relaks. „Mądre Sówki” wtulone w swoje ulubione maskotki i miękkie kocyki odpływają w krainę kolorowych snów.

Opracowała:
(-) Anna Głodek
(-) Karolina Kowalik

Oddział Przedszkolny w Różankach odwiedziła wyjątkowa grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim. Naszych niecodziennych Gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Joanna Grymuza. Seniorzy przygotowali dla przedszkolaków ciekawe i pouczające przedstawienie dotyczące dobrego zachowania, kultury osobistej oraz właściwych relacji z innymi. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem oglądały występ, który dostarczył im wielu pozytywnych emocji. W przystępny i pełen humoru sposób najmłodsi przypomnieli sobie, jak ważne są dobre maniery, uprzejmość, szacunek oraz pomoc innym. To było niezwykle ciepłe i wartościowe spotkanie, które dostarczyło dzieciom wielu radości, wzruszeń i cennej nauki. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agaty Jackowskiej, opiekunki podopiecznych i inicjatorki tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za wizytę, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

Opracowała:
(-) Elżbieta Banicka
(-) Karolina Kowalik
(-) Marta Nowokuńska


Informujemy, iż dnia 05 czerwca 2026 r. (piątek) Publiczne Przedszkole w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach będzie nieczynne. Decyzja została podjęta w porozumieniu z Organem Prowadzącym oraz Radą Rodziców.

Najlepszym sposobem na spędzenie ciepłych dni jest aktywność na świeżym powietrzu. „Mądre Sówki” podzielają ten pogląd, dlatego na wieść, że pójdą pograć w piłkę na dużym boisku, nie posiadały się z radości. Murawa przy stadionie w Różankach idealnie sprawdziła się dla małych piłkarzy, którzy po krótkiej rozgrzewce i przećwiczeniu strzałów na bramkę, podzielili się na dwie drużyny i ruszyli w pogoń za piłką. Rywalizacja była zacięta, a zawodnicy biegali po całym terenie usiłując odebrać sobie nawzajem piłkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla drużyny „Bez kamizelek”. Na największe brawa zasłużyli: Łucja, która strzeliła wszystkie gole oraz Olek, który dwukrotnie obronił bramkę. Niemniej wszystkie dzieci wracały z meczu z poczuciem satysfakcji, które dała im sama gra.

Opracowała:
(-) Karolina Kowalik

W ramach przygotowań do obchodów „Dnia Mamy i Taty” przedszkolaki z grupy „Wesołe Misie” z wielkim zaangażowaniem wykonywały wyjątkowe upominki dla swoich Rodziców. Dzieci stworzyły piękne świeczniki dla ukochanych Mam oraz kolorowe magnesy na płótnie dla Tatusiów. Pociechy włożyły w swoje prace dużo serca, kreatywności i radości. Wykonane prezenty z pewnością będą miłą pamiątką i wywołają uśmiech na twarzach rodziców w tym wyjątkowym dniu.

Opracowała:
(-) Marta Nowokuńska

W grupie „Tęczowe Nutki” w ramach realizacji programu edukacyjnego „Skarpetkowa terapia emocji” odbyły się zajęcia pt. „Uczymy się mówić STOP”, podczas których dzieci rozmawiały o swoich granicach i uczyły się asertywnego reagowania w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i scenkach dotyczących codziennych zachowań. Ćwiczyły mówienie „stop”, „nie podoba mi się to” oraz „proszę przestań”. Dzieci uczyły się także rozpoznawania emocji oraz szanowania uczuć innych osób. Na zakończenie zajęć „Nutki” kolorowały „emotki” i ustaliliśmy, że każdy ma prawo czuć się bezpiecznie i mówić o swoich potrzebach. Zajęcia były wartościową lekcją empatii, odwagi i budowania dobrych relacji z rówieśnikami.

Opracowała:
(-) Agata Mizgier

Z okazji „Dnia Mamy” przedszkolaki z grupy „Wesołe Misie” wykonały piękną pracę plastyczną pt. „Kolorowy bukiet kwiatów”. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły barwne kompozycje, chcąc pokazać, jak bardzo kochają swoje najdroższe Mamy. Gotowa praca stała się wyjątkową dekoracją naszej przedszkolnej tablicy, wprowadzając przy tym radosny nastrój. Kolorowy bukiet był wyrazem miłości i wdzięczności dla wszystkich Mam. Doskonale wiemy, że takie prace wywołują nie jeden uśmiech na twarzach naszych najbliższych.

Opracowała:
(-) Marta Nowokuńska

W tym tygodniu, w grupie „Mądrych Sówek” świętowaliśmy „Dzień Mamy i Taty”. Dzieci, pełne radości z powodu wizyty Rodziców w ich grupie, przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę, której towarzyszyło mnóstwo śmiechu i okazji do przytulania. Dzieci z najmłodszej grupy wręczyły Rodzicom upominki – swoje zdjęcie w formie imitującej szklaną kulę z serduszkami. Na koniec, aby jeszcze bardziej osłodzić ten miły dzień, każdy mógł skomponować sobie kolorowy deser z galaretką, owocami i bitą śmietaną. To wydarzenie z pewnością pozostanie na długo w pamięci „Mądrych Sówek” i ich Rodziców.

Opracowały:
(-) Karolina Kowalik
(-) Anna Głodek

W ramach zajęć z cyklu „Czuciaki z Krainy Emocji” dzieci z grupy „Bajkowe Motyle” poznały kolejnego bohatera – „Pana Ble” z wyspy „Wstrętu”. Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki rozmawiały o swoich odczuciach i sytuacjach, w których mogą doświadczać emocji wstrętu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej „Kiedy czujemy wstręt”, która pomogła im lepiej zrozumieć i nazwać tę emocję. Podczas zajęć „Motylki” uzupełniły również swoje książeczki emocjonalne o kolejnego „Czuciaka”, utrwalając zdobytą wiedzę. Dużo radości sprawiły przedszkolakom zajęcia kulinarne – samodzielne przygotowanie ciasteczek z andrutów z dżemem truskawkowym, którego przyjemny zapach i smak wywołały wiele uśmiechów. To był dzień pełen emocji, rozmów i wspólnej, twórczej zabawy.

Opracowała:
(-) Elżbieta Banicka

Z okazji zbliżającego się „Dnia Mamy i Taty” dzieci z grupy „Bajkowe Motyle” wraz ze swoimi Rodzicami wzięły udział we wspólnych warsztatach taneczno-ruchowych pt. „Mamo, Tato – zatańcz ze mną”. Przedszkolaki serdecznie powitały swoich ukochanych Gości wierszem i piosenką, wprowadzając wszystkich w radosną i pełną ciepła atmosferę. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy – uczestnicy tańczyli z balonami, szarfami oraz chustą animacyjną, a uśmiech i radość towarzyszyły wszystkim przez cały czas. Wspólne zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem, który dzieci przygotowały dzień wcześniej w przedszkolu. Dodatkową atrakcją była zabawa, podczas której każdy z Rodziców miał za zadanie odnaleźć swój portret wykonany przez dziecko. Był to wzruszający i pełen uśmiechu moment, który dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji. Spotkanie stało się piękną okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz budowania wyjątkowych rodzinnych wspomnień.

Opracowała:
(-) Elżbieta Banicka