Zdrowe odżywianie dzieci jest jednym z ważnych zadań przedszkola. Dnia 16 października w każdej grupie wiekowej w oddziale przedszkolnym w Różankach odbyły się zajęcia na temat zdrowego żywienia. Dzień rozpoczął się od samodzielnego wykonania przez dzieci zdrowego śniadania. Następnie przedszkolaki klasyfikowały produkty żywnościowe na zdrowe i niezdrowe oraz poznały poszczególne piętra piramidy żywienia.

Od pierwszych dni spędzonych w przedszkolu dzieci z grupy „Mądre Sówki” uczą się samodzielności. Potrafią wiele rzeczy robić bez pomocy dorosłych. Próbują same zakładać buciki i kurteczki, gdy wychodzimy na spacer. Świetnie radzą sobie przy jedzeniu i w czynnościach higienicznych. Często odwołujemy się do instrukcji dokładnego mycia rąk, która umieszczona jest w widocznym miejscu w naszej łazience. Przedszkolaki wiedzą, że czynność ta  jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa, bo krąży wśród nas niebezpieczny wirus – KORONAWIRUS.

Grupa „Wesołych Misiów” po raz kolejny wcieliła się w rolę małych naukowców, realizując program „Moje przedszkolne laboratorium”. Zajęcia zaczęły się od pytania: „Czy wszyscy powinni myć zęby?”. W czasie zajęć przedszkolaki wraz z nauczycielem wykonały doświadczenie o nazwie „Pasta dla słonia”. Po zmieszaniu kilku znanych dzieciom produktów, otrzymaliśmy zaskakujący efekt. Wykonany eksperyment bardzo podobał się grupie i wywołał dużo pozytywnych emocji.

Malowanie to jedna z najchętniej wykonywanych przez dzieci czynności,  dostarcza ona głębokich bodźców dotykowych i wzrokowych, bardzo istotnych dla zrównoważonego rozwoju młodego człowieka. Grupa „Wesołych Misiów” nie boi się chłodu i dlatego namalowała na przedszkolnym placu zabaw swój własny jesienny krajobraz. Praca przedszkolaków przez cały dzień ozdabiała przedszkolne podwórko.

Dziesiąty października to dzień, w którym obchodzimy „Święto Drzewa”. W grupie „Bajkowych Motyli” to święto nie obeszło się bez echa. Zajęcia w ciągu całego dnia poświęcone były tej tematyce. Dzieci mogły w zabawowy sposób dowiedzieć się, dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Mamy nadzieję, że edukacja ekologiczna prowadzona od najmłodszych lat pozwoli wykształcić dobre nawyki w zakresie ochrony przyrody.