Kształtujemy u przedszkolaków prawidłowe nawyki żywieniowe poprzez cykl różnorodnych zajęć, dlatego też dnia 28 września „Bajkowe Motyle” poznały wartość odżywczą  owoców  oraz konieczność ich spożywania dla zdrowia.  Poniedziałkowy dzień nasza grupa rozpoczęła od przyniesienia ulubionych owoców, które wykorzystała do aranżacji kącika tematycznego - sklepu z owocami. Przeprowadzone zajęcia miały charakter praktyczny.

Przedszkolaki poznawały smak, zapach, kształt, wielkość i kolor owoców. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą: bezbłędnie rozpoznawały i nazywały poszczególne owoce, nawet egzotyczne. Dzisiaj „Bajkowe Motyle”, zajadając owocowe smakołyki, mogą powiedzieć: ,,Zdrowo rośniemy, bo owoce  jemy”.

 

GALERIA FOTO