„Radosne Słoneczka” brały udział w kolejnych zajęciach z Programu edukacyjnego „Dobrze jemy”. Dzieci poznały rolę poszczególnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem smaku i zapachu oraz dowiedziały się, jaką rolę w kuchni pełnią przyprawy i zioła. Nauczyciel przygotował dla dzieci zagadki w postaci degustacji wody o czterech smakach: słodkim, kwaśnym, gorzkim i słonym.

Przedszkolaki mogły powąchać i spróbować świeżych ziół oraz odwiedziły naszą Panią kucharkę, która zdradziła im sekret pysznych obiadków- to magiczna rola ziół i przypraw. Na zakończenie wszyscy wykonali kartę pracy oraz dołączyli kolejną odznakę mistrzów zapachów i smaków do naszego plakatu osiągnięć.

 

GALERIA FOTO