Regularne ćwiczenia usprawniające narządy mowy: język, wargi i podniebienie, przygotowują do prawidłowego mówienia. Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z grupy ,,Radosne Słoneczka”. W czwartek dzieci brały udział w zabawach, usprawniających aparat artykulacyjny. Utrwalały wymowę głosek ,,sz” oraz ,,s”, wydłużały fazę wydechu i wdechu podczas zabaw ze słomką.

Przedszkolaki naśladowały odgłosy otoczenia oraz „mowy” zwierząt, sylabizowały obrazki, próbowały umiejętności prowadzenia rozmowy w zabawach w role, a także własnych inscenizacjach.

 

GALERIA FOTO