Nowy rok szkolny rozpoczęty. Grupa „Wesołych Misiów” będzie dodatkowo realizować w tym roku program edukacyjny p.t.: „Kreatywna kraina”. Głównym założeniem zajęć będzie inspirowanie dzieci do poszukiwania nowych form zabawy oraz rozwijanie dziecięcej twórczości, pomysłowości i samodzielności. „Co by było gdyby...?” to pierwszy temat, z którym dzieci się zmierzyły.

Bawiliśmy się przy wesołym wierszu J. Tuwima „Cuda i dziwy” i wymyślaliśmy nietypowe zastosowania np. dla kubka – można nim łapać muchy, przyłożyć do głowy, gdy ma się guza, może w nim mieszkać żaba, gdyby zabrakło wody w stawie. Pomysłów było mnóstwo. Dzieci doskonale potrafiły podczas zabawy odróżnić sytuacje rzeczywiste od nierealnych, dostrzegając humor w tekście wiersza i własnych wypowiedziach. Kolejne zadania przed nami. Na pewno równie ciekawe i inspirujące dziecięcą kreatywność.

 

 

GALERIA FOTO