Przygodę z Programem edukacyjnym „Dobrze jemy” grupa „Radosne Słoneczka” rozpoczęła od zgłębiania tematu: „Dlaczego jedzenie jest ważne?”. Dzieci rozpoczęły zajęcia od umycia rączek i wysłuchania opowiadania o króliku Marchwianie. Następnie przedszkolaki odgadywały zagadki o owocach i warzywach oraz poznały dziesięć zasad, jak dobrze jeść, by dobrze żyć. Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli sprawdzenie co kryje się w jedzeniu.

W tym celu  ubraliśmy fartuszki i za pomocą lupy przyglądaliśmy się owocom i warzywom od środka. Aby utrwalić poznaną wiedzę dzieci stworzyły wspólnie z wychowawcą „Piramidę zdrowego żywienia”. Zaangażowanie „Radosnych Słoneczek” na zajęciach pozwoliło na zdobycie odznaki „Zdobywców piramidy”, którą dzieci przykleiły do plakatu osiągnięć. Drugie śniadanko oczywiście wzbogaciło się o nasze przepyszne owoce, natomiast do domu wszyscy zabrali kolorowankę i kartę pracy do wykonania wspólnie z rodzicami.

 

GALERIA FOTO