W ramach realizacji zadań ogólnopolskiego programu „Akademia Aquafresh” oraz udziału naszego przedszkola w „Akademii Zdrowego Przedszkolaka”, w dniach 10 i 11 lutego 2016 r. przybyła do naszych obu oddziałów przedszkolnych bardzo ponura postać – Robaczek Próchniaczek. Na szczęście nie pobył u nas za długo, bo szybko go przegoniliśmy. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak ta bardzo niemiła i okropnie wyglądająca postać, dobierała się do bohaterów Pastusiowej Krainy i jak sobie z nim poradzili. Następnie obejrzeliśmy film p.t. „Wieczorem myję nie tylko uszy i szyję”. A potem, nauczyciel prowadzący przeczytał ilustrowaną pacynkami historię niesfornego tygryska, który nie chciał myć zębów.

  „Mały kucharz już od rana

pichci w kuchni różne dania.

Miesza łyżką wszystko w misce,

Aby danie było pyszne...”

 W ramach realizacji projektu „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” w styczniu w obydwu oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs pod hasłem „Czy znasz te baśnie?”. Celem konkursu było wykorzystanie zdobytej wiedzy i wiadomości dzieci na temat poznanych bajek. W trakcie konkursu dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, dopasowywały rekwizyty do bajkowych postaci. Wielką atrakcją okazało się zadanie, które polegało na spożywaniu „zaczarowanego” jabłka zawieszonego na sznureczku. Ze wszystkimi zadaniami konkursowymi dzieci świetnie sobie poradziły. Wykazały się niezwykłą wiedzą, dlatego też każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodkie, „co nie, co”.

 W dniach 03 i 04 lutego 2016 r. nasze oddziały przedszkole zamieniły się w magiczne miejsca. Rano do przedszkola przybyły księżniczki, motylki, piraci, wróżki oraz mnóstwo innych postaci z bajek i baśni. Sale naszych maluszków zamienione zostały w sale balowe - pełne kolorowych ozdób, serpentyn i baloników. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również występów indywidualnych i konkursów. Równocześnie, w trakcie trwającej zabawy, w sali obok Pan Fotograf robił zdjęcia każdej grupie, by uwiecznić jak pięknie dzieci wyglądały. Oddział w Różankach odwiedziła zaprzyjaźniona z nami Pani Bibliotekarka, aby w czasie odpoczynku przeczytać dzieciom bajkę o znanym wszystkim balu, w którym brał udział Kopciuszek. Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.