„W Zielonej Krainie wesoło czas płynie.
Strój zielony mam i w zielone gram:
- Grasz w zielone? - Gram! - Masz zielone? – Mam!”

 

 

 

W dniu 31.03.2016 r. w naszych oddziałach przedszkolnych zazieleniło się wszędzie. Dzieci przyszły do przedszkola w zielonych strojach, dodatkowo niektóre na głowach miały opaski z emblematem zielonego owocu lub warzywa. Dzień rozpoczął się od zabaw ruchowych przy piosenkach z motywem zielonym. Prace plastyczne, stworzone przez dzieci, również musiały być zielone. Wszyscy z przyjemnością zajadali się zielonymi potrawami, przygotowanymi na w tym dniu. Na naszych stołach pojawiły się kanapki ze szczypiorkiem, zupa krem z zielonego groszku, sałata, ogórek, gruszki i sok „kubuś” o smaku kiwi. Zielony dzień był symbolem oczekiwania na wiosnę i mamy nadzieję, że ciepłe i „zielone” dni zagoszczą u nas na dobre. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom zielonych strojów i zielonych akcentów w ubiorze.

 

GALERIA FOTO