Zajęcia otwarte cieszą się zainteresowaniem Rodziców, którzy chętnie w nich uczestniczą. Mają wówczas okazję poznać charakter pracy wychowawczo – dydaktycznej w przedszkolu. Pozwalają na obserwację swojego dziecka na tle grupy: jak się zachowuje, jakie osiągnęło kompetencje społeczne, umysłowe, fizyczne itp. W czasie zajęć otwartych Rodzice biorą w nich czynny udział. Dzięki temu stają się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. W dniu 23.05.2016 r. Rodzice dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach na temat „Co lata nad łąką?”.

W pierwszej części zajęć dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach zamieszkujących łąkę, liczyły oczka na kostce i na skrzydłach biedronki, porównywały ich liczbę, śpiewały piosenkę „Biedronka” i urozmaicały ją ruchem. Następnie dzieci i Rodzice lepili wspólnie biedronki z plasteliny. Prace obecnie ozdabiają szatnię przedszkolną. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i poświęcony czas.

 

 

 

GALERIA FOTO