Dnia 29.10.2015 r. przedszkolaki z Wojcieszyc wybrały się na wycieczkę do lasu. Kontakt z naturą spełnia ogromną rolę w rozwoju dzieci. Małe dziecko obcując z przyrodą w sposób czynny, włącza ją przede wszystkim do swoich zabaw, a zabawa i ruch na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na jego zdrowie. Na wycieczce w lesie przedszkolaki brodziły po jesiennych, kolorowych liściach oraz wyjaśniały, dlaczego zmieniają one kolory. Zbierały żołędzie, kasztany, różne owoce i nasiona do kącika przyrody, gdzie posłużą jako eksponaty do obserwacji, wymiany spostrzeżeń, rozmów, opowiadań, liczenia i zajęć plastycznych. Wycieczka przyrodnicza daje możliwość dokładnego wyjaśnienia dzieciom istoty zmian i konieczności przystosowania się przyrody do aktualnej pory roku. Jest także okazją do eksperymentowania, badania zjawisk pogodowych i fizycznych. Każde dziecko po powrocie z wycieczki mogło pochwalić się rodzicom skarbami, które przyniosło z lasu.