Dnia 8 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Różankach był to dzień bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy.

Foremkami w kształcie choinek, serduszek, gwiazdek, bałwanków, aniołków wykrawały ciasteczka. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań „kuchareczek” pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Gotowe ciasteczka dzieci udekorowały lukrem i barwnymi posypkami. Zabawy i podjadania było, co nie miara, ale warto było, bo teraz mamy prezent dla naszych gości, czyli Rodziców, których zaprosiliśmy na świąteczne spotkanie.

 

 

 

GALERIA FOTO