„JEŚLI MYŚLISZ ROK NAPRZÓD SADŹ RYŻ,
JEŚLI MYŚLISZ DZIESIĘĆ LAT NAPRZÓD SADŹ DRZEWO,
JEŚLI MYŚLISZ STO LAT NAPRZÓD UCZ LUDZI”

 Tematyką z zakresu ekologii, nasze placówki zajmują się w sposób usystematyzowany i planowy. Dbanie o środowisko, w którym żyjemy, dostrzeganie jego piękna jest obowiązkiem każdego z nas dlatego w przedszkolu podejmowane są liczne inicjatywy o charakterze ekologicznym np.: Sprzątanie Świata, uroczyste obchody Światowego Dnia Ziemi, cykliczne imprezy przybliżające piękno naszej ziemi. W naszej codziennej praktyce pedagogicznej wpisane są zajęcia oparte na obserwacji przyrody, tworzeniu kącików przyrody, gromadzeniu okazów zebranych na wycieczkach czy spacerach.

Dlatego też w miesiącu grudniu odbyły się w naszych przedszkolach zajęcia na temat dbania o naszą Planetę. Celem było pogłębienie wiedzy i nawyków w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnego środowiska człowieka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem, bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach o tematyce ekologicznej, a po ich zakończeniu, obiecały dbać o czystość naszej planety, stosując zasady szeroko pojętego recyklingu.

 

 

GALERIA FOTO