Dożynki są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i ich rodzin. To jedno z najpiękniejszych świąt rolniczych. Uroczystość ta traktowana jest, jako ukoronowanie mozolnej i wymagającej poświęcenia pracy na roli. Dzieci z „Wesołej Gromady” z Wojcieszyc i Różanek miały zaszczyt wziąć czynny udział w Gminnych Dożynkach w Wojcieszycach, które odbyły się 23 sierpnia 2015 r. oraz w Powiatowym Święcie Plonów w Santocznie 30 sierpnia 2015 r. W barwnych strojach, wierszem i piosenką, dzieci wystąpiły w montażu słowno – muzycznym pod tytułem „Cudze chwalimy, swego nie znamy, teraz już wiemy co posiadamy”.

Przedstawienie zgromadziło pod sceną duże grono widowni, która gromkimi brawami podziękowała młodym artystom za widowiskowy występ.

 

 

 

GALERIA FOTO