Najstarsze przedszkolaki z „Wesołej Gromady” w Wojcieszycach i Różankach, odwiedziły w dniu 17.12.2015 r. pracownię chemiczną w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wlkp. Podczas wizyty dzieci poznały magiczny świat chemii. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały eksperymenty przeprowadzane przez Panią Elizę Kramkowską, która przygotowała wyjątkowe pokazy. Magiczne sztuczki z użyciem chemicznych odczynników wywoływały przejęcie i radość na twarzach dzieci.

 

Odkrywcy mieli okazję przeprowadzić szereg doświadczeń i eksperymentów m.in. jak nadmuchać balon za pomocą butelki i substancji chemicznych, widowiskowe doświadczenie, czyli, jak wykorzystać tabletkę musującą do zabawy edukacyjnej. Zabawy przy tym było pełno! Dzieci poznały przyrządy i naczynia laboratoryjne potrzebne do przeprowadzania doświadczeń. Obserwowały efektowne wybuchy, sztuczki ze zmieniającymi się kolorami oraz same mogły mieszać niektóre substancje pod bacznym okiem dorosłych. W czasie spotkania dzieci odpowiadały na zadawane przez nauczyciela pytania i próbowały samodzielnie wyjaśniać obserwowane zjawiska. Na zakończenie wspólnie podziękowaliśmy i wręczyliśmy upominki Pani Dyrektor IV LO Teresie Teodzieckiej, Pani Elizie Kramkowskiej oraz Pani Kasi Stasiak – inicjatorce wyjazdu na zajęcia.

 

GALERIA FOTO