W czwartek 26 listopada 2015 r. dzieci z grupy „Bajkowe motyle” i „Tęczowe nutki” w składzie Laura Wardziak, Tymon Baran i Gabriel Zmórzyński, wzięły udział w Powiatowym Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie - Bezpieczna Zerówka. Dzieci przygotowywały się to turnieju bardzo solidnie, zarówno pod okiem nauczycieli, rodziców jak i policjantów. Podczas turnieju zmagały się z wieloma konkurencjami m.in. odpowiadały na pytania dotyczące zachowań podczas spotkania z agresywnym psem, podawały ważne numery telefonów, mówiły czym może skończyć się zażywanie nieznanych tabletek.

Ponadto mówiły o przestrzeganiu zasad bezpiecznego spotkania z „obcym”, postępowaniu w sytuacji zagubienia się w supermarkecie, zachowania się podczas pożaru, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Trema podczas turnieju była ogromna, ale równie duża była też wiedza dzieci. Dzieci zajęły zaszczytne IV miejsce na 54 przedszkola biorące udział w turnieju i są z pewnością teraz przedszkolnymi - ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci. Z turnieju powróciły z prezentami dla siebie, grupy i przedszkola. Gratulujemy serdecznie, życząc w codzienności samych bezpiecznych sytuacji.

 

 

GALERIA FOTO