„Jeszcze czasem zrobi się chłodno,
jeszcze słońce słabo przygrzewa,
jeszcze śnieżek nagle poprószy,
jeszcze mało liści na drzewach.
Ale to już dzień wiosny pierwszy,
ćwierka ptaszek, wiatr wyśpiewuje,
jeśli będziesz bardzo uważny,
oddech wiosny pewnie poczujesz."

 

Mimo niesprzyjającej aury za oknem, pierwsze dni kalendarzowej wiosny upłynęły w naszych oddziałach przedszkolnych kolorowo i radośnie. Przedszkolaki wraz z paniami już od kilku dni przygotowywały dekorację, wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Z rodzicami pracowały nad bibułkowymi, kolorowymi kwiatami. Wszyscy chętnie uczestniczyli w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się pory roku. Tradycją w naszym przedszkolu jest spędzanie tych wiosennych dni w sposób ekologiczny – bez palenia i topienia tradycyjnej Marzanny. Dlatego, kolorowym pochodem przedszkolaki z oddziału w Wojcieszycach, między kropelkami deszczu, odwiedziły mieszkańców miejscowości. W Różankach delegacja dzieci wręczyła kwiaty Przyjaciołom przedszkola. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie, zostaniemy wprowadzeni przez pogodę w cudowne nastroje rozkwitającej wiosny.

 

GALERIA FOTO