„Niech to światło da nadzieję, że i o nas ktoś kiedyś będzie pamiętał”.

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, nie może zabraknąć zajęć - już na szczeblu wychowania przedszkolnego, przybliżających dzieciom zwyczaje związane z Dniem Wszystkich Świętych w naszej kulturze i religii. Dnia 30 listopada 2015 r. dzieci z oddziału w Różankach wybrały się na spacer na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Cała wizyta na cmentarzu przebiegała w atmosferze zadumy, powagi i refleksji. Nasze przedszkolaki potrafią z należytą kulturą zachować się w takim miejscu jakim jest cmentarz, co świadczy o ich szacunku dla osób zmarłych. Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych wychowanków za właściwe przygotowanie dzieci do wycieczki, domowe rozmowy o święcie oraz przyniesienie zniczy, których światełka zostawiliśmy na odwiedzanych grobach.