Ranek 6 czerwca 2016 r. przywitał nas piękną pogodą, więc przedszkolaki z oddziału w Różankach postanowiły uczyć się i bawić na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na zieloną, słoneczną łąkę. Celem dzisiejszego dnia było zdobycie medalu Zdrowego Przedszkolaka i pucharu Mistrza Akademii Aquafresh. Żeby te nagrody znalazły się w naszym posiadaniu, trzeba zdać „trudny egzamin”, który dla naszych dzieci okazał się oczywiście bardzo łatwy! Dzieci z obydwu oddziałów „Wesołej Gromady” wzięły udział w konkursie, który był podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat zdrowego stylu życia i dbania o higienę osobistą.

Przedszkolaki startowały w różnych konkurencjach: rozwiązywały zagadki, określały, co jest prawdą, a co fałszem, układały obrazki z części, rozpoznawały przedmioty związane z higieną poprzez dotyk oraz wykonywały różne zadania ruchowe. Był mini teatrzyk o tygrysku, który nie chciał myć zębów i piosenka o szczotkowaniu. Zabawa była bardzo udana, a dzieci z uśmiechem spędziły miły dzień w przedszkolu, utrwalając poprzez zabawę, zdobytą w ciągu roku szkolnego wiedzę na temat zdrowia.

 

 

 

GALERIA FOTO