„Piję co dzień dużo wody, mało słodzę, mało solę,

zaś od chipsów, hamburgerów, pyszne jabłka chrupać wolę.

Jem i ryby i warzywa, jajka, chlebek oraz sery.

Od siedzenia przed ekranem, wolę rower i spacery.”

Nasze przedszkole w ramach kształtowania u dzieci świadomości zdrowotnej, przystąpiło do realizacji ogólnopolskiej akcji „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” oraz „Akademia Aquafresh”. Celem naszych działań jest przekazanie dzieciom i rodzicom odpowiedniej wiedzy w zakresie prawidłowego odżywiania się i wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach prowadzonych zajęć i zabaw dydaktycznych dnia 2 i 3 listopada 2015 r. dzieci zapoznały się z wyglądem piramidy żywieniowej oraz omówiły, jakie konkretnie produkty należy spożywać i w jakich ilościach, aby być zdrowym i mieć mocne zęby. Następnie same zaprojektowały swoją piramidę zdrowego odżywiania, a efekt końcowy tej współpracy grupowej przedstawiamy poniżej.