Publiczne Przedszkole w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach przystąpiło po raz kolejny do akcji „Góra Grosza” organizowanej w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Akcja rozpoczęła się 23 listopada, a zakończyła 4 grudnia 2015 r. W tym czasie w szatniach naszych oddziałów stanęły specjalne pojemniki, do których można było wrzucać „grosiki”. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą utworzyć ogromny fundusz. W akcję chętnie zaangażowali się Rodzice przynosząc wraz z dziećmi własne skarbonki i portfeliki pełne grosików.

Po przeliczaniu monet okazało się, że zostało zebrane 595,30 złotych! Całej akcji przyświecała idea, że kilka groszy nie pozwoli nam nic kupić, ale zbierając pieniądze wspólnie, możemy podarować komuś piękny prezent. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych maluchów. Dziękujemy !!!