Po raz kolejny przyjechał do nas Teatr ART-RE z Krakowa. Dnia 10 grudnia wystąpił w „Wesołej Gromadzie” z przedstawieniem „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Była to pełna humoru opowieść o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Dzieciom bardzo spodobały się perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Przedszkolaki zostały zabrane w podróż statkiem, spotkały zwierzęta oraz odbyły przygodę z piratami. W dżungli zobaczyły dzikie zwierzęta i miały okazję wzięcia udziału w wesołej zabawie. Doktor leczył swoich przyjaciół i bawił dzieci, w czym pomagała mu różowa świnka i strachliwa zebra. Spektakl miał na celu zachęcenie dzieci do właściwego wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem. Umiejętności aktorów prowadzenia z widownią improwizowanego dialogu z wykorzystaniem elementów zabawy doskonale wpływają na spontaniczną reakcję widza.

 

 

GALERIA FOTO