W ramach realizacji projektu „BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA” dnia 19.11.2015r.w oddziale przedszkolnym w Różankach odbył się międzygrupowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Brały w nim udział przedszkolaki z obydwu oddziałów. Dzieci w zespołach z dużym zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Przedszkolaki układały puzzle o znakach drogowych, brały udział w zgaduj- zgaduli, w zabawie bez słów – „tak lub nie” oraz w quizie „prawda - nieprawda”. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami, za które każda z drużyn otrzymała maksymalną ilość punktów. Przedszkolaki wykazały się nie tylko znakomitą znajomością znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, ale też wiedzą, jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu, na ulicy oraz, jak zachować się w przypadku spotkania osoby nieznajomej. Oczywiście na koniec każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało dyplom i nagrody. Konkurs pokazał nie tylko, jak dużą wiedzę posiadają dzieci na temat bezpiecznego zachowania, ale był również znakomitą formą nauki poprzez zabawę.

 

 

GALERIA FOTO