Początek roku szkolnego to czas, kiedy uczymy się zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim. Często wychodzimy na spacery i w tym czasie podziwiamy otaczającą nas przyrodę oraz teren sąsiadujący z przedszkolem. 17 września 2015 r. dzieci z grup: WESOŁE MISIE i BAJKOWE MOTYLE z oddziału przedszkolnego w Różankach udały się w pobliże skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Już z daleka było nas bardzo dobrze widać, ponieważ każdy przedszkolak miał założoną kamizelkę, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna.

Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Wycieczka na skrzyżowanie rozpoczęła cykl działań, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA.