W ramach realizacji programu „Bezpieczna droga do przedszkola” w dniu 30 września 2015 r. dzieci z „Wesołej Gromady” w Różankach i Wojcieszycach odwiedziła dzielnicowa, Pani sierżant Barbara Pawlak. Podczas spotkania z maluchami rozmawiała o bezpieczeństwie. Pani sierżant wyjaśniała maluszkom i starszakom, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i radziła, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, a także co należy zrobić podczas spotkania z agresywnym psem. Uświadamiała także dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych.

Milusińscy otrzymali wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego pasa. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Dzielnicowa przypomniała także o numerach alarmowych i o tym, kiedy należy z nich korzystać. Zaprezentowała również elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli Pani policjant pamiątkowe laurki.

 

 

GALERIA FOTO