Dnia 15 października 2014 r. przedszkolaki z oddziału w Różankach i Wojcieszycach, w ramach udziału w ogólnopolskim programie Akademia Zdrowego Przedszkolaka spotkały się z panią dietetyk. Pani Natalia Wojtkowska-Wilczyńska, zapoznała dzieci z piramidą zdrowego żywienia i omówiła produkty zdrowe oraz szkodliwe. Gość przedstawił skutki złego odżywiania (otyłość, próchnica, anemia, zmęczenie). Pani Natalia zachęcała także do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu, picia dużej ilości wody, zjadania witamin w naturalnej postaci tzn. warzyw i owoców.

Maluchy przyniosły ze sobą świeże owoce, z których po dokładnym umyciu rąk, założeniu fartuszków i nakryć głowy, samodzielnie przygotowały sałatkę owocową lub witaminowe szaszłyki. Starsze dzieci przygotowały pyszną sałatkę jarzynową. Degustacja przez dzieci warzyw i owoców utwierdziła dzieci w przekonaniu, że są one nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Właściwe nawyki żywieniowe powinno się kształtować już w bardzo młodym wieku – zaczynamy więc od przedszkolaków.

 

GALERIA