Dnia 5 marca 2015 r. odbył się w naszym przedszkolu finał konkursu plastycznego, zorganizowanego dla dzieci i ich rodziców pod hasłem : „Bezpieczny Internet". Udział „Wesołej Gromady" w ogólnopolskim programie Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole, oraz współpraca z fundacją „Funtasto", której celem jest przede wszystkim prowadzenie wszechstronnej działalności propagowania bezpiecznego Internetu wśród dzieci, skłoniła nas do zorganizowania w/w konkursu.

Myślą przewodnią przedsięwzięcia było hasło: GŁOWA NIE JEST OD PARADY I SŁUŻYĆ MUSI NAM DŁUGO - NIE POZWALAJ ZAWŁADNĄĆ MYŚLAMI TELEWIZJI I KOMPUTEROWI, BO SKOŃCZYĆ SIĘ MOŻE TO BARDZO SMUTNO. Współczesny świat oferuje małym dzieciom ogromną ilość elektronicznej rozrywki. Zapominamy o piłce, skakance, zabawach na świeżym powietrzu i kontaktach z rówieśnikami. Rodzice na spotkaniu z nauczycielami otrzymali przygotowane na ten temat broszurki, a dzieci na zajęciach dydaktycznych poznały „złodzieja czasu", jakim jest elektroniczna gra, telewizja lub konsola.

 

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi fundacji „Funtasto", panu Bogdanowi Lasocie, za piękne nagrody dla uczestników konkursu i wsparcie w realizacji ważnego i bardzo potrzebnego tematu, jakim jest umiejętność kontrolowania czasu spędzanego przed komputerem i telewizorem. W konkursie plastycznym nagrodzone zostały wszystkie dzieci, które wzięły w nim udział: Hania Stasiak, Eryk Marzec, Filip Szylak, Aleksander Cupryniak i Szymon Skrzypczak. Serdecznie gratulujemy.

 

GALERIA FOTO