Kiedy temperatura na dworze rośnie, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wszyscy zaczynają myśleć o letnim wypoczynku. Aby każdy mógł zaplanować go „z głową”, w przedszkolu w Różankach odbyło się spotkanie, na którym przypomniano dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Pani Dyrektor Joanna Grymuza omówiła z przedszkolakami sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność oraz przekazała im kilka dobrych rad na nadchodzący wakacyjny czas. Dzieci słuchały uważnie i chętnie odpowiadały na pytania. Następnie każda grupa przedstawiła scenkę nt. wybranej sytuacji. Zrobiliśmy też przegląd wakacyjnych gadżetów dbających o nasze bezpieczeństwo, o których powinno pamiętać każde dziecko. Teraz już wszystkie przedszkolaki będą miały w głowie hasło: „Bezpieczeństwo ważna sprawa, wtedy spokojna jest każda zabawa”.

Opracowały:
(-) Karolina Kowalik
(-) Anna Głodek
(-) Elżbieta Banicka
(-) Marta Nowokuńska