PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

„Tęczowe Nutki” podczas zajęć kulinarnych, na które zaprosiły Panią Wójt Annę Mołodciak, Panią Dyrektor Joannę Grymuzę oraz wychowawcę Agatę Mizgier, własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. W jej skład weszły między innymi jabłka, gruszki, borówki, banany, pomarańcze i truskawki. Wszyscy mieli „soczyste minki” na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

W minionym tygodniu tematem przewodnim dziecięcych zabaw  w grupie „Wesołych Misiów” był świat naszych zmysłów. Dzieci poznały przedmioty, owoce, warzywa, przyprawy i smaki poprzez  świadome wykorzystywanie zmysłów: wzroku, dotyku, smaku, słuchu i węchu. Zabawy sensoryczne dostarczyły wszystkim dzieciom niezwykle dużo pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Zabawa była doskonała…

W minionym tygodniu „Radosne Słoneczka” poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci poznały znaki drogowe, zasady prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz dowiedziały się, jaki strój należy przygotować do jazdy na rowerze. Aby móc wykorzystać i utrwalić wiedzę z zajęć, przedszkolaki wybrały się z wychowawcą na pobliskie przejście dla pieszych.

Dnia 13 września ,,Wesołe Misie”  rozmawiały o służbach ratowniczych. Rozmawiały o tym,  że pojazdy ratunkowe pomagają nam w momentach zagrożenia. Jeżdżą nimi policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i lekarze. Wzywamy ich na ratunek, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. W trakcie zajęć dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że były to interesujące i bardzo ciekawe  zajęcia.

Każdy przedszkolak doskonale wie, jak ważne jest właściwe zachowanie w ruchu drogowym. Z tego powodu „Tęczowe Nutki” wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Podczas spaceru utrwaliły podstawowe zasady poruszania się po drogach. Wspólnie z wychowawcą omawiały napotkane po drodze znaki drogowe. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętność poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowe przechodzenie przez pasy.

„Bajkowe Motyle” podczas zajęć w sali, przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wybraliśmy się również na pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyczny sposób sprawdzić naszą wiedzę. Z daleka było nas bardzo dobrze widać, ponieważ każdy miał odblaskową kamizelkę, niezbędną podczas każdego, przedszkolnego wyjścia.

Po praktycznych ćwiczeniach w sali przedszkolnej „Wesołe Misie” wiedzą, jak bezpiecznie przechodzi się przez ulicę. Na spacerze przedszkolaki utrwalały poprawny i bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię w miejscu gdzie są pasy i sygnalizacja świetlna.

Grupa „Mądrych Sówek” tydzień rozpoczęła tematyką związaną z bezpieczeństwem na drodze. Przedszkolaki poznały zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Swoją wiedzę mogły wykorzystać podczas spaceru, na którym było mnóstwo okazji do tego, aby utrwalić swoje umiejętności.