PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

„Tęczowe Nutki” w ramach realizacji programu edukacyjnego „Gramy zmysłami” stymulowały zmysł wzroku. Dzieci wykonywały eksperymenty z wykorzystaniem: barwników, wody, oleju i cukierków. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i w dużym skupieniu słuchały wyjaśnień Pani. Najbardziej wszystkim podobał się eksperyment, który polegał na połączeniu zabarwionej wody i oleju. W dużym skupieniu wszyscy obserwowali, jak olej unosi się nad wodą, ponieważ ma mniejszą gęstość. Projekt „Gramy zmysłami” umożliwia łączenie nauki z zabawą, a jego realizacja daje dzieciom wiele radości.

„Radosne Słoneczka” krótko przed feriami zimowymi wybrały się na boisko, w celu zaznania ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci dzięki kolejnemu działaniu z programu „Zdrowo i Sportowo” poznały różne formy aktywności fizycznej, które można wykonywać zimą. Przedszkolaki przekonały się, że mroźna pora roku nie jest przeszkodą do zabawy. Nauczyciel zapoznał dzieci z dyscyplinami sportowymi uprawianymi zimą oraz przedstawił zasady bezpieczeństwa podczas zabawy na śniegu i lodzie. Mamy nadzieję że pogoda pozwoli jeszcze w tym roku zaznać zabaw w białym puchu.

W poniedziałek dzieci z grupy „Mądre Sówki”, wybrały się na boisko szkolne. Przedszkolaki z zadowoleniem brały udział w przygotowanych przez wychowawcę zabawach na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci sprawdziły, że ruch i aktywność fizyczna jest wskazana o każdej porze roku.

„Radosne Słoneczka” postanowiły zadbać o swoje zdrowie poprzez ruch. Dzieci wzięły udział w „Wesołej Gimnastyce” - działaniu z programu „Zdrowo i Sportowo”. Przedszkolaki podczas zajęć wykonywały urozmaicone ćwiczenia fizyczne. Między innymi pracowały nad prawidłową postawą. Najważniejszą zasadą podczas wykonywania ćwiczeń były proste plecy. Dzieci ćwiczyły z woreczkami gimnastycznymi, szarfami, piłkami oraz chustą animacyjną, co pozwoliło na różnorodność zabawy.

Każdy z nas doświadcza rozmaitych uczuć. Ważne jest, aby nauczyć się je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. W ramach realizacji Programu czytelniczego „Misiowe czytanie”, przedszkolaki z grupy „Wesołe Misie” uczestniczyły w zajęciach czytelniczych na temat uczuć.  Książka „Moc uczuć. Radość” wprowadziła dzieci w świat emocji i ułatwiła rozmowy o nich.

Zgodnie z przedświąteczną tradycją „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” piekły  świąteczne pierniczki. Z pomocą Pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Panie wałkowały ciasto, a dzieci wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Największą radość sprawiło dekorowanie upieczonych pierników przy użyciu lukru, kolorowych posypek oraz pisaków. Zabawa była wspaniała, a pierniczki wyszły przepięknie i zapewne bardzo smaczne. Posmakujemy podczas świątecznego spotkania dnia 16 grudnia.

W ramach zajęć otwartych dla Rodziców „Radosne Słoneczka” wspólnie z Panią Tereską, zorganizowały dekorowanie pierników. W ten sposób podtrzymujemy tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Każdy otrzymał pierniki, które musiał udekorować za pomocą lukru i kolorowych posypek. Wszyscy uczestnicy zajęć bardzo przyłożyli się do poleconego zadania. Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za mile spędzony czas.

Wielkie wydarzenie - pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy.

Pieczenie pierniczków sprawia dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły
i praktyczny utrwala tradycje Świąt Bożego Narodzenia. W ramach przygotowań do Świąt przedszkolaki z „Wesołej Gromady” w Różankach, z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do wykrawania, pieczenia i dekorowania pierników. Praca sprawiła wszystkim dużo radości. Powstały prawdziwe „piernikowe” dzieła, a w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach przypraw korzennych. Słodkie, kolorowe wypieki ozdobią stół podczas spotkania wigilijnego.