1. Ćwiczenie rozwijające spostrzegawczość wzrokową „Co nie pasuje?”. Przyjrzyj się dokładnie obrazkom, które są na karcie pracy i zastanów się, który z nich nie pasuje w danym rzędzie (załącznik - co nie pasuje).
2. Ćwiczenie pamięci i logicznego myślenia „Leśne memory”. Wytnij memory i zagraj z rodzeństwem lub z rodzicami (załącznik – memory las).
3. Ćwiczenie rozwijające umiejętność liczenia „Biedronki”. Połącz biedronkę, której policzysz kropki z cyfrą na dole karty (załącznik – połącz biedronkę z cyfrą).
4. Ćwiczenia rozwijające umiejętność przeliczania elementów w zbiorze. Policz obrazki w pętlach i w kwadratach obok nich narysuj tyle kropek/kresek, ile jest elementów w zbiorze (załącznik – policz).
5. Zabawa rozwijająca spostrzegawczość wzrokową „Różnice”. Obejrzyj obrazki przedstawione na karcie, znajdź 6 różnic między nimi (załącznik – różnice zaczarowany wąż).
6. Ćwiczenia rozwijające umiejętność dzielenia na sylaby/głoski. Na obrazkach przedstawione są zwierzęta, których nazwy należy podzielić na sylaby i/lub głoski (jeśli potrafisz podzielić wyrazy na głoski możesz zapisać liczbę głosek) i narysować tyle kresek, ile jest sylab/głosek w wyrazie (załącznik – sylaby zwierzątka).

 

 

PLIKI:
CO NIE PASUJE
MEMORY LAS
POŁĄCZ BIEDRONKĘ Z CYFRĄ
POLICZ
RÓŻNICE ZACZAROWANY WĄŻ
SYLABY ZWIERZĄTKA